Wywołał wybuch kamienicy w Mirsku. Sprawca katastrofy z zarzutami

Wybuch w kamienicy
fot. Patryk Bobrakowski / lwowecki.info 67-letniemu mieszkańcowi Mirska grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, straż pożarna, prokuratura, wybuch, gaz

Reklama

Szczegółowo przeprowadzone czynności procesowe wykazały, że za styczniową katastrofę w Mirsku odpowiada 67-letni mieszkaniec tej miejscowości. Wg śledczych, mężczyzna nieprawidłowo podłączył butlę z gazem, a tym samym przyczynił się do jej eksplozji.

67-latkowi przedstawiono zarzut sprowadzenia katastrofy oraz spowodowania przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanego zakaz opuszczania Mirska i kontaktowania się ze świadkiem.

Mężczyźnie grozić może do 10 lat odsiadki.

Przypomnijmy: 25 stycznia, przed godziną 13, w jednej z kamienic na terenie Mirska doszło do eksplozji butli z gazem, w wyniku której zawaliła się część budowli. Na miejscu jako pierwsi pojawili się dwaj policjanci z pobliskiego posterunku, którzy rozpoczęli czynności ewakuacyjne, wynosząc z budynku poszkodowaną starszą kobietę. (Na miejsce w trybie alarmowym udali się także będący w służbie policjanci z powiatu lwóweckiego).

W wyniku katastrofy poszkodowanych zostało dziesięć osób, w tym pięcioro dzieci. Mieszkańcy zniszczonej kamienicy trafili do różnych szpitali – na szczęście z obrażeniami niezagrażającymi ich życiu.

Warto dodać, że na miejsce zdarzenia wezwano strażaków z różnych jednostek, między innymi z Bolesławca.

Reklama