Czytelniczka poprosiła nas o zajęcie się sprawą „strasznego bałaganu” przy ulicy Mazowieckiej w Bolesławcu.
Jak wyjaśniał w grudniu ub.r. serwisowi istotne.pl Władysław Bakalarz, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej:
Za porządek w obudowach śmietnikowych i przy nich odpowiadają zarządcy wspólnot mieszkaniowych, których mieszkańcy korzystają z tych obudów. To oni w ramach zarządzania wspólnotami powinni zadbać o czystość w tych miejscach.
I podkreślił:
Spółka odbiera odpady gromadzone w pojemnikach zgodnie z podpisaną umową. MZGK dba o to, aby podczas opróżniania pojemników było czysto, i sprząta odpady, które mogłyby wypaść podczas załadunku do śmieciarki.
Co robić, jeśli jest za mało pojemników?
W. Bakalarz:
W każdym przypadku, kiedy Zarządca zgłosi wytwarzanie odpadów w większej ilości we Wspólnocie, Spółka na wniosek Zarządcy dostawia kolejne pojemniki.
Co Wy na to?