Uciążliwy przejazd ulicą Staszica

Ul. Staszica
fot. istotne.pl O sprawie powiadomił nas Czytelnik.
istotne.pl 183 ul. cieszkowskiego, ul. staszica, światła, gddkia

Reklama

Czytelnik napisał do nas ws. „uciążliwego przejazdu ulicą Staszica” (światła obok Biedronki przy ul. Wróblewskiego w Bolesławcu):

Przejazd przez obwodnicę w tym miejscu odbywa się jednocześnie z obu kierunków. Cykl świateł jest dość krótki, a „pomysłowi” kierowcy, omijający z prawej strony pojazdy chcące skręcić w lewo, niejednokrotnie powodują niebezpieczne sytuacje na skrzyżowaniu.

Efekt? Zatory na krzyżówce. I jak dodaje Czytelnik, przez skrzyżowanie przejeżdżają 3–4 auta, zamiast 10.

Zgłaszający sugeruje:

Może rozwiązaniem byłaby interwencja u zarządcy sygnalizacji, aby przejazd w tym miejscu odbywał się osobno z każdej strony?

Joanna Borkowska, rzeczniczka wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad:

Nasze służby dokonały kontroli wspomnianej sygnalizacji świetlnej, a konkretnie sprawdzono wszystkie radarowe detektory pojazdów i pieszych. Nie stwierdziliśmy żadnej usterki w funkcjonowaniu sygnalizacji. Program sygnalizacji działa poprawnie zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

Rzeczniczka dodała:

Z uwagi na mniejsze natężenie ruchu cykl świateł jest krótszy na włączeniach z dróg podporządkowanych do drogi krajowej nr 94. Obecnie na drodze krajowej nr 94 funkcjonuje program sygnalizacji świetlnej, gdzie przejazd pojazdów odbywa się osobno z każdej strony.

I podkreśliła:

Wprowadzenie takiego rozwiązania dla dróg podporządkowanych skróci sygnał światła zielonego dla drogi nr 94, a co za tym idzie – spowoduje zakorkowanie drogi krajowej w Bolesławcu, a także blokadę dwóch rond, znajdujących się nieopodal skrzyżowania.

Co Wy na to? Zapraszamy do dyskusji.

Reklama