SP w Szczytnicy: apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

SP w Szczytnicy: apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
fot. M. Banecka W piątkowy wieczór w Publicznej Szkole Podstawowej w Szczytnicy odbył się apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
istotne.pl rocznica, apel, szczytnica, gmina warta bolesławiecka

11 listopada to niewątpliwie symbol miłości do ojczyzny, wiary, zwycięstwa oraz walki o wolność. Przygotowania do tej uroczystości trwały już od kilku tygodni.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczyli się swoich ról pod okiem nauczycieli. A sceny przez nich odtwarzane niewątpliwie wprowadziły widzów w klimat tamtych czasów. Piękna dekoracja i kostiumy uczniów pozwoliły nam bardziej wyobrazić sobie ducha tamtych lat.

Ta żywa lekcja historii oddaje hołd pokoleniom Polaków, którzy swoją krwią przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy cieszyć się życiem w wolnym kraju. Z dumą wspominamy bohaterów pól bitewnych, prześladowanych czy skazanych na wygnanie, którzy wierzyli i nie tracili ducha, że Polska będzie niepodległa.

Uczniowie, przygotowując się i biorąc udział w inscenizacji, kształtowali miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz symboli narodowych.

Dzień Niepodległości stał się bardzo refleksyjnym i zarazem radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieję, że ta żywa lekcja historii zapadnie nam i naszym gościom długo w pamięci.