Rada Miasta uhonorowała byłych szefów bolesławieckiej policji

Rada Miasta uhonorowała byłych szefów bolesławieckiej policji
fot. MZ Chciałbym podziękować za trudną pracę na rzecz społeczności Bolesławca – mówił w czasie styczniowej sesji Rady Miasta prezydent Piotr Roman.
istotne.pl policja, piotr roman, sesja rm, dariusz borski, ryszard podbucki, norbert kurenda

Zanim rozpoczęła się styczniowa sesja Rady Miasta Bolesławiec, samorządowcy z Gminy Miejskiej Bolesławiec uhonorowali dwóch byłych już szefów Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu: młodszych inspektorów Dariusza Borskiego i Ryszarda Podbuckiego.

Prezydent Piotr Roman: – Chciałbym podziękować za trudną pracę na rzecz społeczności Bolesławca. Wszyscy wiemy, że sytuacja związana z policją jest ciężka. Ale dzięki panów pracy Bolesławiec oceniany jest jako miasto bezpieczne. Trochę żal, że się rozstajemy, bo jesteście panowie w kwiecie wieku.

Dariusz Borski: – Odchodzę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku.

Samorządowcy powitali też nowego komendanta – insp. Norberta Kurendę. Nowy szef bolesławieckiej policji powiedział m.in., że najważniejszym zadaniem będzie dlań budowa nowej siedziby policji.

I dodał, że od 20 lat jest mieszkańcem powiatu bolesławieckiego i sercem związany jest z tą ziemią. – To dla mnie wielki honor – podkreślił.