Drugi zwycięski sparing BKS

Sparing BKS - Promień Żary
istotne.pl 4 sparing, promień żary, bks bolesławiec

Zwycięstwem 4:2 (1:0) zakończył się sobotni mecz sparingowy seniorów BKS-u Bolesławiec z Promieniem Żary. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Damian Puzio, Mateusz Dmuchowski, Łukasz GraczykAdrian Kulesza.

Mimo dokuczliwego upału sobotni mecz mógł się podobać. Obie jedenastki nie odstawiały nóg, a sytuacji podbramkowych nie brakowało. Pierwsza połowa była wyrównana i obie jedenastki miały swoje szanse na strzelenie gola. Po składnej akcji sztuka ta udała się Damianowi Puzio, który wykorzystał podanie od Marka Majki i wyprowadził BKS Bolesławiec na 1:0. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie chociaż po obu stronach było jeszcze kilka sytuacji do zmiany wyniku.

Po przerwie na murawie przeważał już BKS Bolesławiec. W efekcie tego padły jeszcze trzy bramki dla naszego zespołu, którego autorami byli Mateusz Dmuchowski, Łukasz Graczyk i Adrian Kulesza. Goście z Żar dwukrotnie skutecznie odpowiedzieli na nasze gole (bramki Rafała Rogalskiego i Pawła Danielewskiego) i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Bolesławca 4:2.

Mimo upału obie jedenastki stworzyły ciekawe widowisko i choć w meczach sparingowych wynik jest kwestią drugorzędną, to kolejne zwycięstwo naszego zespołu na pewno cieszy. W drużynie BKS z dobrej strony pokazali się zawodnicy, którzy jeszcze niedawno grali w juniorach. Jeżeli wszyscy będą sumiennie pracować na treningach, to na pewno przyniesie to efekty w postaci dobrej gry w IV lidze. Następny sparing BKS zespół zagra z Piastem Zawidów (04.08).

BKS Bolesławiec – Promień Żary 4:2 (1:0)

Bramki: Puzio (27′), M. Dmuchowski (49′), Graczyk (73′), Kulesza (81′)

W BKS-ie zagrali: D. Kizyma, Lisowski, Olesiński, K. Dmuchowski, Puzio, Zagórski, Marks, K. Kizyma, Kliwak, Majka, Kulesza, Graczyk, Zapiór, Zielonka, Wołoszyn, Szaja, Dul, M. Dmuchowski, Pochwała.