Dzielnicowy spotkał się ze słuchaczami UTW

Dzielnicowy spotkał się ze słuchaczami UTW
fot. KPP Bolesławiec Bolesławiecki policjant wskazał zagrożenia, na jakie szczególnie narażone są osoby starsze i samotne.
istotne.pl 183 policja, utw bolesławiec

Reklama

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w ramach wojewódzkiego programu prewencyjnego „Wzorowy Senior” przybliżył słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku różne rodzaje zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu.

Policjant poinformował o sposobach działania przestępców, którzy wykorzystują metody na wnuczka, na policjanta, na inkasenta. Przypomniał o zachowaniu ostrożności w kontakcie z osobami obcymi i o zasadzie ograniczonego zaufania wobec nieznajomych.

Podczas rozmów na temat bezpieczeństwa policjant pokazał paniom, jak bezpiecznie nosić torebkę, w której znajdują się portfel, dokumenty, klucze do domu i inne wartościowe rzeczy.

KPP Bolesławiec:

Wskazanie właściwych zachowań i wyrobienie dobrych nawyków to bardzo ważny element, który może zapobiec trudnej sytuacji, w której senior zostanie pokrzywdzony w wyniku działań przestępczych.

Celem działań profilaktycznych prowadzonych przez mundurowych jest ograniczenie liczby przestępstw dotyczących seniorów.

W spotkaniu uczestniczyła również przedstawicielka jednego z bolesławieckich banków, która mówiła o zasadach dbałości o bezpieczeństwo finansów klientów banku – ze szczególnych uwzględnieniem oszczędności seniorów.

Reklama