Problematyczny chodnik w Ławszowej

Chodnik w Ławszowej
fot. Czytelniczka O zajęcie się sprawą poprosiła nas Czytelniczka.
istotne.pl 183 ławszowa, chodnik, gmina osiecznica

Reklama

Napisała do nas Czytelniczka, mieszkanka Ławszowej, która zwróciła uwagę na chodnik, który był poprawiony rok temu. Zgłaszająca:

Problem polega na tym, że ciężko się po tym chodniku chodzi, ponieważ nikt nie dba o pobocze. Trawa jest tak wysoka, że zajmuje 1/2 chodnika, a po deszczu „kładzie się” na niego. Na ławeczce tez miło usiąść, ale [...] prawie jej nie widać już zza tego trawska.

I wyjaśniła:

Pokonuję tą trasę kilka razy dziennie z dzieckiem w spacerówce i ciężko jest przejść, kiedy mojemu dziecku trwa „wchodzi” do wózka lub zwyczajnie lecą na córkę różnego rodzaju robaki!!!!

Oraz dodała:

Nie wspomnę już o tym, że po deszczu nie ma szans przejechać po chodniku, no, chyba że się założy na siebie worek, bo inaczej prysznic murowany.

Renata Durda-Tyszkiewicz, inspektor ds. drogownictwa i środków unijnych w Urzędzie Gminy w Osiecznicy:

Informujemy, że chodnik znajduje się przy drodze powiatowej. Utrzymanie chodnika (w tym koszenie pobocza) należy do Zarządu Dróg Powiatowych w Bolesławcu. Zdjęcie wraz z mailem przesłaliśmy do Starostwa Powiatowego w Bolesławcu oraz do Zarządu Dróg Powiatowych w Bolesławcu z prośbą o wykoszenie pobocza.

Reklama