Nożownik, który zaatakował księdza, aresztowany. Grozi mu dożywocie

Nóż
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 56-letni Zygmunt W., który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa duchownego.
istotne.pl 183 prokuratura, nóż, kościół

Reklama

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Śródmieścia skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące zatrzymanego 56-letniego Zygmunta W. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa Ireneusza B., jednego z wrocławskich księży, poprzez zadanie pokrzywdzonemu ciosu nożem w okolicę klatki piersiowej.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, ksiądz został zaatakowany w poniedziałek 10 czerwca przez Zygmunta W. przed wejściem do jednego z wrocławskich kościołów. Pokrzywdzonemu pierwszej pomocy udzieliły osoby postronne, które ujęły sprawcę. Na miejsce zdarzenia został wezwany zespół pogotowia ratunkowego, który przewiózł ks. Ireneusza B. do jednego z wrocławskich szpitali.

Prokuratura:

W toku oględzin miejsca zdarzenia, z udziałem m.in. prokuratora, zabezpieczono nóż z widocznymi zabrudzeniami w kolorze brunatno-czerwonym, którym sprawca zadał cios pokrzywdzonemu.

Pokrzywdzony Ireneusz B. w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej skutkujących uszkodzeniem przepony. Obrażenia spowodowały u pokrzywdzonego naruszenie czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia na okres powyżej dni siedmiu.

56-latek usłyszał zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak informuje serwis onet.pl:

Pytany o powody, dla których zaatakował, odpowiedział, że są one „oczywiste”.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych o tymczasowy areszt dla W. Nożownikowi grozi teraz kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama