Akcja BiegamBoLubię startuje w naszym mieście piąty raz

Akcja BiegamBoLUbię
fot. Dariusz Łomański Organizatorzy zapraszają w niedzielę 8 kwietnia o godzinie 10.00, a od przyszłego tygodnia w każdą środę o godzinie 18.00 na stadion lekkoatletyczny przy ul. Komuny Paryskiej.
istotne.pl 1 biegambolubię, dariusz łomański

Reklama

Na 100 stadionach Polski kolejny raz organizowane będą zajęcia biegowe w ramach akcji BiegamBoLubię. Bolesławiec znalazł się w tym gronie. W naszym mieście BiegamBoLubię poprowadzą po raz kolejny: były maratończyk i obecny trener biegaczy w klubie MKS Bolesławia Dariusz Łomański oraz były zawodnik tego klubu Daniel Najdek.

– Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem lub poprawić kondycję fizyczną. Darmowe zajęcia skierowane są przede wszystkim do amatorów i nie mają one charakteru typowego treningu. Naszą ofertę kierujemy do ludzi, którzy chcą zacząć biegać a często nie mają odwagi zrobić pierwszego kroku w tym kierunku. Inauguracja odbędzie się w tę niedzielę o godzinie 10.00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Komuny Paryskiej, natomiast od przyszłego tygodnia zajęcia będą odbywały się w każdą środą o godzinie 18.00 na tym samym stadionie – mówi Dariusz Łomański.

– Zapraszamy też biegaczy, którzy już to robią amatorsko. Pomożemy im poprawić technikę biegu, siłę, sprawność, bo są to rzeczy zaniedbywane przez biegających. Powiemy jak prawidłowo trenować aby efektywnie wykorzystać czas poświęcony bieganiu – mówi Daniel Najdek.

– W ciągu czterech lat w naszych zajęciach uczestniczyło wiele osób, z których duża grupa startuje w biegach organizowanych w całej Polsce. Nasze zajęcia są doskonałą formą spędzenia na sportowo czasu wolnego w miłym gronie – dodaje Dariusz Łomański.

Reklama