Młodzież z bolesławieckiego Hufca Pracy na 3 miejscu w policyjnym konkursie

Młodzież z bolesławieckiego Hufca Pracy na 3 miejscu w policyjnym konkursie
fot. HP Bolesławiec Młodzi ludzie z Zespołu Szkół Budowlanych/Hufca Pracy w Bolesławcu zajęli 3 miejsce w finale Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”.
istotne.pl policja, konkurs, hp bolesławiec, zsb bolesławiec

22 listopada w Mysłakowicach odbył się finał 20 edycji Konkursu Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej”. Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych/Hufca Pracy w Bolesławcu zajęła 3 miejsce!

W finale wzięło udział osiem trzyosobowych drużyn z Kamiennej Góry, Jeleniej Góry, Mysłakowic i Bolesławca. Konkurs został zorganizowany między innymi przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, Dolnośląską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu, Komendę Miejską Policji w Jeleniej Górze oraz Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Mysłakowicach.

Duży udział w sukcesie naszej młodzieży – oprócz wychowawców HP – mają również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu: asp. szt. Beata Łuczkowska, asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska oraz asp. szt. Mariusz Białowąs. Policjanci, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, z zaangażowaniem włączyli się w przygotowania uczniów do konkursu.

Konkurs Wiedzy o Policji składał się z dwóch etapów. Pierwsza część polegała na udzieleniu pisemnych odpowiedzi na 20 pytań. Test rozwiązywany był indywidualnie przez każdego uczestnika zespołu.

Następnie drużyny przedstawiły swoje inscenizacje artystyczne dotyczące zagadnień profilaktycznych.

Młodzież z Bolesławca zajęła trzecie miejsce. Oprócz nagród ufundowanych przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu uczestnicy bolesławieckiego HP otrzymają nagrody od Zarządu Powiatu Bolesławieckiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie.