BKS wygrywa w Głogowie

Kadra BKS na wiosnę 2019
istotne.pl 4 chrobry głogów, bks bolesławiec

Z trzema punktami wrócą do Bolesławca piłkarze BKS Bolesławiec. W meczu 29 kolejki piłkarze Sebastiana Tylutkiego pokonali na wyjeździe lidera tabeli, Chrobrego II Głogów 2:1 (1:0). W 38 minucie Marek Majka zagrał do Daniela Ziółkowskiego i było 1:0 dla BKS.

Po zmianie stron (46 minuta) gospodarze wyprowadzili kontratak i strzał Paula Filipowicza doprowadzili do remisu. W 57 minucie Adrian Puzio precyzyjnie podał do Marka Majki i napastnik BKS wyprowadził bolesławian na prowadzenie, którego nasi piłkarze nie oddali już do końca spotkania.

Czy bolesławianie utrzymają się w IV lidze? Wiele zależy od ostatniej kolejki rozgrywek (w której BKS pauzuje) i wyniku meczu bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie. Jeżeli Sparta Grębocice przegra ze Spartą Rudna, to BKS prawdopodobnie się utrzyma.

BKS: B. Bochnia, Dul, Olesiński, J. Bochnia, D. Puzio, Ziółkowski (87′ Szaja), Zagórski, A. Puzio, Kliwak (82′ Dmuchowski), Graczyk (73′ Biały (żk)), Majka (żk) (77′ Kwoczka).