Łukasz Król z drogówki drugi na Mistrzostwach Polski Policjantów

istotne.pl 183 policja, bieg, klub biegacza bolesławiec, łukasz król

Mistrzostwa Polski Policjantów – w ramach 9 Biegu w Policją – odbyły się w Górze (województwo dolnośląskie). Mundurowi rywalizowali na dystansie 10 km, na trasie przebiegającej ulicami miasta i posiadającej ważny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Komendę Powiatową Policji w Bolesławcu reprezentował sierż. Łukasz Król. Funkcjonariusz z Wydziału Ruchu Drogowego dystans 10 km pokonał w czasie 38:39 min i zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 12 pozycji.

Sierż. Łukasz Król aktywnie działa w stowarzyszeniu Klub Biegacza Bolesławiec. Obecnie mundurowy przygotowuje się do biegu na dystansie 100 km w terenie górzystym.