Nie działa fontanna w Rynku

Widok z kamery
fot. istotne.pl Na szczęście nie doszło do uszkodzenia urządzenia. Niemniej miejska fontanna prawdopodobnie będzie nieczynna przez kilka dni.
istotne.pl 183 rynek, fontanna, józef król, pwik bolesławiec

Reklama

Fontanna na bolesławieckim Rynku przestała działać. Powód? Typowa awaria hydrauliczna i elektryczna. (Rozszczelniło się złącze i wyłączyło się zasilanie, a co za tym idzie – pompa nie zadziałała, tak jak powinna). Przyczyny awarii na razie nie są znane.

Jak zapewnił portal istotne.pl Józef Król, szef Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu, nie doszło do żadnego poważnego uszkodzenia urządzenia, niemniej fontanna prawdopodobnie będzie nieczynna przez kilka dni.

Warto dodać, że pracownicy miejsko-gminnej spółki zamierzają przy fontannie zamontować monitoring. Jeśli zatem w przyszłości sytuacja się powtórzy, PWiK będzie mogło naprawić awarię jeszcze szybciej.

Jak sprawdzić, czy fontanna już działa?

Naszym Czytelnikom przypominamy, że w każdej chwili mogą za sprawą naszej kamery podejrzeć, czy fontanna w Rynku już działa. Wystarczy wejść na tę stronę: https://istotne.pl/boleslawiec/kamera/e/rynek-fontanna. (Sponsorem kamery jest Ceramika Artystyczna – Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego).

Reklama