Podwyżki za wodę i ścieki: jest reakcja PWiK

Podwyżki za wodę i ścieki: jest reakcja PWiK
fot. PWiK Wyższe stawki za wodę i ścieki wzbudzają kontrowersje wśród bolesławian. PWiK odpiera zarzuty i zamieszcza na swojej stronie porównanie cen bolesławieckich z opłatami obowiązującymi w sąsiednich miastach.
istotne.pl woda, podwyżka, ścieki, pwik bolesławiec

W środę 3 grudnia napisaliśmy, że radni nie przyjęli uchwały w sprawie zatwierdzenia nowych taryf za wodę i ścieki. Tylko trzech rajców głosowało za. 7 zagłosowało przeciw, pozostali wstrzymali się od głosu. Mimo sprzeciwu Rady nowe taryfy wejdą w życie w przyszłym roku. Od 1 stycznia za dostarczaną wodę zapłacimy 2,65 zł/m³ (czyli o 13,8% więcej), a opłata za ścieki wynosić będzie 4,29 zł/m³ (o 29,4% drożej).

Cena wody i ścieków (łączna) w 2009 r. dla gospodarstw domowychCena wody i ścieków (łączna) w 2009 r. dla gospodarstw domowychfot. PWiK

Kwestia podwyżek wywołała burzliwą dyskusję na łamach naszego portalu. Czytelnicy skrytykowali wzrost stawek. PWiK zareagowało na krytykę i opublikowało na swojej stronie internetowej wykaz cen obowiązujących w sąsiednich miastach. Z porównania wynika, że bolesławianie zapłacą mniej niż mieszkańcy Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Legnicy i Zgorzelca. Minimalnie taniej niż w Bolesławcu jest tylko w Lubaniu.

Ceny wody i ścieków dla gospodarstw domowych w 2009 r.Ceny wody i ścieków dla gospodarstw domowych w 2009 r.fot. PWiK

(informacja ii)

Zobacz także

Porówanie cen za wodę i ścieki na stronie PWiK