Kolejne sukcesy zawodników UKS Ilyo

Adam Filipek i Kamil Serafin
fot. istotne.pl Adam Filipek, Paulina Stojanowska i Kamil Serafin stanęli na najwyższym stopniu podium w turnieju Schwert Pokal. Krzysztof Jasiński wywalczył kwalifikację do Mistrzostw Polski.
istotne.pl 0 zawody, taekwondo, krzysztof jasiński

W sobotę 29 listopada 16-osobowa drużyna UKS Ilyo Bolesławiec po raz trzeci wzięła udział w Turnieju Taekwondo Olimpijskiego w Niemczech. W prestiżowych zawodach Schwert Pokal rywalizowali m.in. sportowcy z Polski, krajów bałtyckich i Rosji. W tegorocznym turnieju zawodnicy z Bolesławca wywalczyli 15 medali, w tym 3 złote i 2 srebrne. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Adam Filipek, Paulina Stojanowska i Kamil Serafin. Dla juniorów młodszych start w niemieckich zawodach był sprawdzianem przed eliminacjami strefowymi do przyszłorocznych Mistrzostw Polski.

Tego samego dnia w Śremie odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów 2009. Swoją klasę po raz kolejny potwierdził tegoroczny mistrz Polski Krzysztof Jasiński, który zajął pierwsze miejsce w kategorii do 48 kg. W przyszłym roku nasz zawodnik wystartuje także w Mistrzostwach Europy Juniorów Taekwondo WTF.

Obecnie Krzysztof przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Olsztynie. Stamtąd nasza krajowa czołówka przeniesie się na Białoruś, gdzie będzie trenować z tamtejszą reprezentacją taekwondo.