Monografię zespołu Klaus Mitffoch prezentuje Radio Wrocław

Monografię zespołu Klaus Mitffoch prezentuje Radio Wrocław
fot. PRW Premiera jedynej monografii legendarnego zespołu "Klaus Mitffoch" w poniedziałek w Polskim Radiu Wrocław. Opracowanie na temat wrocławskiej grupy, uznawanej za jedną z istotniejszych w historii polskiej muzyki rozrywkowej, stworzyli wrocławscy dziennikarze radiowi.
istotne.pl muzyka, radio, wrocław, rock

Od dzisiaj Polskie Radio Wrocław prezentować będzie monografię, której nie można porównać do innych tego typu produkcji. "Klaus Mitffoch - muzyka, która kruszyła mury" to hasło przewodnie cyklu, opowiadającego o kultowej grupie rockowej. Zespół uznawany jest za jeden z ważniejszych dla ludzi, których charaktery i sposób poznawania świata kształtował się w latach osiemdziesiątych. W plebiscycie Magazynu Muzycznego dziennikarze branżowi uznali, że grupa Klaus Mitffoch stworzyła album trzydziestolecia.

Monografia zespołu przygotowywana była przez dwa miesiące. Składa się na nią piętnaście odcinków. Twórcy programu w sposób wyczerpujący przedstawią dzieje grupy oraz przyczyny jej rozpadu.

Cykl "Klaus Mitffoch - muzyka, która kruszyła mury" emitowany będzie w Polskim Radiu Wrocław od 4 września codziennie (od poniedziałku do piątku) po godzinie 11:30.

Klaus Mitffoch to polski zespół punkrockowy założony w 1979 przez Lecha Janerkę. Największym przebojem zespołu był utwór Jezu jak się cieszę (1984). Zespół rozwiązywano dwukrotnie - w 1984 i 1989 roku. Nazwiska związane z grupą to: Lech Janerka, Krzysztof Pociecha, Kazimierz Sycz, Zbigniew Kapturski, Jacek Fedorowicz, Paweł Chylinski, Wiesław Mrozik, Marek Puchała.

Zobacz także

Radio Wrocław