Odbyły się Euroregionalne Zawody Siłaczy

Siłacz unoszący ciężar
fot. istotne.pl W czasie święta ceramiki odbyły się Euroregionalne Zawody Siłaczy o Puchar Euroregionu Nysa. O euroregionalne trofeum rywalizowało 14 zawodników.
istotne.pl 0 siłacz, mosir bolesławiec

Euroregionalne Zawody Siłaczy odbyły się w sobotę na placu księdza Popiełuszki. W zawodach wystartowało 14 zawodników, którzy zmierzyli się w pięciu konkurencjach: sztafecie, wadze płaczu, wyciskaniu belki, zegarze oraz tzw. specerze bolesławianina jako dogrywce.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W klasyfikacji generalnej na pierwszym miejscu uplasował się Grzegorz Lichodziejewski z wynikiem 50 punktów. Tuż obok niego na podium stanęli Andrzej Kocyła (46 pkt.) i Kamil Nikodem (45 pkt.).

W czasie sobotniej imprezy odbyły się również zawody dla publiczności. konkurencję podnoszenia siedemnastokilogramowej kuli wygrał Mariusz Talarowski (50 podniesień), natomiast najwięcej pompek, bo aż 92, wykonał Piotr Nowak.

Euroregionalne Zawody Siłaczy o Puchar Euoregionu Nysa zorganizowane zostały przez Gminę Miejską Bolesławiec i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Eurotransfer und Beratungsring Nei