Jedna osoba zginęła na autostradzie, sześć zostało rannych

Wrak auta
fot. R. Miszkiewicz Jedna osoba zginęła a sześć zostało rannych w dwóch wypadkach drogowych, do których doszło w czwartkowy poranek.
istotne.pl 0 wypadek, auto, autostrada

Reklama

Przed godziną 8:00 na drodze nr 18 (51,9 km autostrady na odcinku Krzywa-Olszyna) zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu zginęła jedna osoba, cztery inne zostały ranne. Jedna z rannych osób została uwięziona w płonącym samochodzie. Aby ją uwolnić, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Akcja ratownicza była dodatkowo utrudniona, gdyż jednocześnie należało gasić samochód i chłodzić wodą poszkodowaną osobę. Poparzona, a zarazem najciężej ranna osoba, została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Nowej Soli. W działaniach uczestniczyły jednostki: Wojskowej Straży Pożarnej ze Świętoszowa (pierwsza na miejscu wypadku), Ochotniczej Straży Pożarnej z Iłowej i Państwowej Straży Pożarnej z Bolesławca i Żagania. Ponadto na miejscu były karetki Pogotowia Ratunkowego z Bolesławca i Żagania, a także z Jednostki Wojskowej z Bolesławca. Teren zabezpieczała Policja z Bolesławca i Żagania.

Brak opisuBrak opisufot. R. Miszkiewicz
Brak opisuBrak opisufot. R. Miszkiewicz

Kilka minut po godzinie 8:00 wydarzył się drugi wypadek. Na 82 kilometrze tej samej drogi zderzyły się Volkswagen Golf i Volkswagen Bus. W wypadku ranne zostały 2 osoby, które zostały odwiezione do szpitala. Nie było konieczności uwalniania ludzi z samochodów. Na miejscu strażacy odłączyli akumulatory i zabezpieczyli pojazdy przed zapaleniem. W działaniach uczestniczyli: strażacy z PSP Bolesławiec i Chojnów oraz OSP Różaniec, a także Policja i Pogotowie z Bolesławca.

(informacja: J. Kieler, R. Miszkiewicz, M. Pochwała, S. Łasocha, KP PSP Bolesławiec)

Reklama