Jest wystawa Marity Benke-Gajdy i Wojciecha Kowalczyka

Jest wystawa Marity Benke-Gajdy i Wojciecha Kowalczyka
fot. B.org Marita Benke-Gajda i Wojciech Kowalczyk, czyli ceramika i rysunek w jednym. Wystawę prac artystów można oglądać w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza.
istotne.pl wystawa, muzeum ceramiki, kowalczyk, marita benke-gajda, rzeźbiarstwo

Marita Benke-Gajda należy do grupy artystów najdłużej związanych z bolesławieckimi Plenerami Ceramiczno-Rzeźbiarskimi. Muzeum Ceramiki co roku podczas pleneru prezentuje prace artysty wybranego z grona najbardziej uznanych w dziedzinie rzeźby ceramicznej. Tym razem przygotowano jubileuszową wystawę, na 25-lecie twórczości ceramicznej Marity Benke-Gajdy. Artystka zdecydowała się pokazać prace, które powstały w ciągu pięciu ostatnich lat.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Marita Benke-Gajda na co dzień związana jest ze środowiskiem kulturalnym Krakowa, podobnie jak Wojciech Kowalczyk, znany niektórym ze swoich rysunków zamieszczanych w prasie. Artysta, który mówi o sobie, że jest rzemieślnikiem sztuki. Cechą jego twórczości jest wręcz perfekcyjna kreska. Realizm, rytm i logika jego kompozycji sprawiają, że cykle rysunków dopełniają świat ceramicznych rzeźb.

Prace obojga artystów, mimo odmiennej techniki i tworzywa oraz różnych osobowości twórczych skupiają się wokół tego samego tematu, skłaniają do refleksji nad naturą człowieka i zawiłościami ludzkiego losu.

Wystawa jest prezentowana w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza do końca września.