Odbyły się turnieje siatkówki i piłki nożnej

Odbyły się turnieje siatkówki i piłki nożnej
fot. MOSiR Przez dwa weekendowe dni odbywały się turnieje siatkówki plażowej i plażowej piłki nożnej. Rywalizowano o Puchary Prezydenta Miasta i o Puchar Solidarności.
istotne.pl 0 sport, mosir bolesławiec, siatkówka

Reklama

III Turniej Siatkówki Plażowej

W sobotę i w niedzielę na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego siatkarze walczyli o Puchar Prezydenta Miasta. W turnieju zaliczanym do eliminacji Mistrzostw Dolnego Śląska wystartowało dwanaście dwuosobowych zespołów. Wśród nich byli reprezentanci Jeleniej Góry, Legnicy, Nysy, Kłodzka, Wrocławia, Wałbrzycha i Bolesławca.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

Turniej wygrali Patryk Baran i Piotr Kozłowski z Bolesławca. Drugie miejsce wywalczyli Tomasz Romańczyk i Tomasz Marzec z Jeleniej Góry. Na trzeciej pozycji znaleźli się Tomasz Faron i Roman Słowiński z Międzylesia. Tuż za podium stanęli Michał Płachetka i Paweł Chudy z Nysy. Zawodnicy z miejsc od 1 do 4 oprócz pamiątkowych pucharów i dyplomów otrzymali nagrody finansowe. Pula nagród finansowych, zgodnie z regulaminem rozgrywek, wynosiła tysiąc złotych.

Równolegle do turnieju o Puchar Prezydenta rozegrano turniej o Puchar Solidarności. W zawodach brały udział trzy drużyny. W klasyfikacji końcowej zwyciężyła para Monika Cieśla i Damian Kulesza. Na drugim miejscu znalazła się para Arkadiusz Kulesza i Marcin Cieśla. Trzecie miejsce zajęły Anna Prytycka i Marta Wilas.

III Turniej Plażowej Piłki Nożnej

W niedzielę na placu księdza Popiełuszki odbył się Turniej Plażowej Piłki Nożnej o Ceramiczny Puchar Prezydenta Bolesławca. Na zawody zgłosiło się 15 drużyn. Mecze rozgrywano na dwóch boiskach systemem każdy z każdym.

W kategorii kobiet zwyciężyły Marcepany w składzie: Agnieszka Lasota, Karolina Galant i Paulina Gabruś. Na kolejnych miejscach znalazły się Smerfetki, Patyczaki i Pokemony.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

W kategorii gimnazjum mężczyzn zwyciężył BKS w składzie: Artur Gałęza, Krzysztof Letko, Marcin Kot i Dawid Wilas. Kolejne miejsca zajęły Warka Starzyńskiego, Hubal i Bielska.

W kategorii podstawówka mężczyzn zwyciężył zespół Atomówka w składzie: Damian Kotwica, Piotr Cieśla i Kamil Junak. Na kolejnych miejscach znalazły się Pędzące Wiatraki i Zabobrzanie.

W kategorii open mężczyzn wygrał Kusy w składzie: Grzegorz Kmiecik, Łukasz Szwedo, Michał Tofil i Sebastian Łokaj. Kolejne miejsca w tej kategorii zajęły Arka Gdynia, Casteam, Pogoń Koza.

Brak opisuBrak opisufot. MOSiR

Najlepszą zawodniczką wybrana została Agnieszka Lasota, zaś najlepszym zawodnikiem Dawid Konieczny.

Reklama