Odbyły się kolejne zawody siłaczy

Zawodnik ciągnie auto
fot. istotne.pl O puchar "Solidarności" podczas Święta Ceramiki walczyło sześciu zawodników. Zwyciężył Zbigniew Klimek, który startował w koszulce Boleslawiec.org.
istotne.pl 0 zawody, siłacz, zbigniew klimek

Mieszkańcy Bolesławca już drugi raz byli świadkami zmagań siłaczy. Pierwszy turniej odbył się w maju, wtedy startowały drużyny. W niedzielę podczas Święta Ceramiki zawodnicy rywalizowali indywidualnie. Pierwszą konkurencją był spacer farmera. Na odcinku 15 metrów zawodnik musiał przenieść dwie walizki o wadze 50 kg. Potem siłacze wrzucali na rampę worki, które ważyły od 50 do 70 kg. Eliminacje zakończyły się konkurencją waga płaczu.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

W półfinałach zawodnicy ciągnęli półtoratonowy samochód i wyciskali pięćdziesięciokilową belkę. W finale przerzucali osiemdziesięciokilową oponę i spacerowali ze 120-kilogramową konstrukcją w kształcie ramy. Finały zakończyły się konkurencją o nazwie zegar. Zawodnicy narzekali na upał i piasek, który utrudniał im wykonywanie konkurencji. Zwyciężył Zbigniew Klimek, który występował w koszulce Boleslawiec.org. W nagrodę dostał zestaw kina domowego. Drugie miejsce zajął Przemysław Kulczycki.

Przygotowania do turnieju trwały trzy miesiące. Organizacją zajął się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.