BKS przegrał z Miedzią II Legnica na pożegnanie IV ligi

Piłkarze BKS i Miedzi II Legnica
istotne.pl 4 miedź legnica, bks bolesławiec

Mecz ostatniej kolejki IV ligi dolnośląskiej zakończył się pewną i wysoką wygraną lidera tabeli. Miedź II Legnica pokonała BKS Bolesławiec 7:0 (2:0).

Do przerwy legniczanie prowadzili dwiema bramkami, po golach Szymona Skrzypczaka (8 minuta) i Kacpra Józefiaka (28 minuta). Warto wspomnieć, że BKS miał dwie bardzo dogodne sytuacje bramkowe. Jeszcze przed przerwą minimalnie chybił Filip Zagórski. Okazji nie wykorzystał także Mateusz Rutyna.

Po przerwie goście zdobyli jeszcze pięć goli:

• 48 minuta – Michał Kaczmar,
  • 62 minuta – Kuba Szabłowski,
  • 65 minuta – Michał Kaczmar,
  • 78 minuta – Kuba Szabłowski,
  • 89 minuta – Marcin Manikowski.

Legniczanie zostali mistrzem rozgrywek i awansowali do III ligi. Świętowanie rozpoczęli tuż po końcowym gwizdku arbitra.

Natomiast bolesławianie od nowego sezonu zagrają w klasie okręgowej.

Zobacz składy

Zobacz tabelę

W niedzielę, 16 czerwca, swój mecz rozgrywała druga drużyna BKS. Przeciwnikiem bolesławian był LZS Niwnice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Niwnic 3:0 (2:0).

Gole zdobyli: Sebastian Koman (20 minuta), Dawid Suduł (41 i 81 minuta).

W ostatniej kolejce rozgrywek A-klasy BKS II rozegra spotkanie z GKS Iwiny.