– Funkcjonariusz 26 stycznia 2024 roku, około godziny 17.40, w czasie wolnym od służby będąc na zakupach w jednym z jeleniogórskich dyskontów spożywczych, zauważył mężczyznę, który wziął artykuły chemiczne, a następnie nie płacąc za nie, wykorzystał okazję i wyszedł drzwiami dla klientów wchodzących do sklepu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
I uzupełnia: – Policjant natychmiast ruszył za nim. Zatrzymał go bezpośrednio po opuszczeniu przez niego dyskontu, ale mężczyzna w celu uniknięcia konsekwencji szarpał się, kopał i wyrywał.
Podejrzanym okazał się 25-latek z powiatu karkonoskiego. Próbował ukraść towar wart ponad 500 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu do 10 lat więzienia. Mundurowi:
Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.