Koncert na rzecz Oskara Ćwilichowskiego odbył się w Trzebieniu

Koncert na rzecz Oskara Ćwilichowskiego odbył się w Trzebieniu
fot. Gerard Augustyn SP w Trzebieniu i GOKiS w Bolesławcu zorganizowały koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie młodego mieszkańca Łąki.
istotne.pl koncert, ćwilichowski, gokis bolesławiec

Oskar Ćwilichowski, 6-letni mieszkaniec podbolesławieckiej Łąki, już od urodzenia często przebywał w szpitalu. Kiedy miał 2,5 roku, lekarze zdiagnozowali u niego białaczkę mielomonocytową. Konieczny był przeszczep szpiku kostnego. Dawcą została starsza siostra Oskara, Gabriela.

Po półtorarocznym leczeniu nastąpił nawrót choroby. Chłopiec przeszedł drugi przeszczep. Choroba się zatrzymała, ale wystąpiły powikłania. Oskar wymaga kosztownego leczenia, na które jego mamy po prostu nie stać. Julita Ćwilichowska jest na rencie inwalidzkiej (przeszła ostrą białaczkę), samotnie wychowuje trójkę dzieci.

fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie
Dawid Rajfur zaśpiewał piosenki zespołu PectusDawid Rajfur zaśpiewał piosenki zespołu Pectusfot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

W piątek 17 kwietnia w Trzebieniu odbył się koncert na rzecz Oskara. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Trzebieniu upiekli ciasta, serwowali kawę i herbatę. Przeprowadzono loterię fantową i licytację prac dzieci. Co więcej, dzięki bolesławiankom o wielkich sercach uczestnicy koncertu mogli wysyłać SMS-y na rzecz młodego mieszkańca Łąki.

fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie
fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Na scenie zaprezentowali się m.in. uczniowie SP w Trzebieniu, Dawid Rajfur z Kraśnika Dolnego (zaśpiewał trzy piosenki grupy Pectus), harcerze z drużyny Orły Skalne oraz uczestniczki zajęć wokalnych Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu.

fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Tego wieczoru powodów do narzekań nie mogli mieć także miłośnicy folkloru. W Trzebieniu wystąpił doskonale znany zespół Jutrzenka. Koncert zakończył pokaz w wykonaniu grupy rycerskiej Syrokomla.

Koncert zakończył pokaz w wykonaniu grupy rycerskiej „Syrokomla”Koncert zakończył pokaz w wykonaniu grupy rycerskiej „Syrokomla”fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Imprezę zorganizowały Szkoła Podstawowa w Trzebieniu i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

Na koncercie pojawił się sam OskarNa koncercie pojawił się sam Oskarfot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

(informacja GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie/ii)

Zobacz także

Szersza relacja z koncertu