UKS Ilyo: trzy medale na olimpiadzie

Trening taekwondo
istotne.pl 0 taekwondo, kamil serafin, jan filipek

W dniach 23-25 kwietnia w Końskich odbyła się XV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) w Sportach Halowych – Świętokrzyskie 2009. O tytuł mistrza Polski juniorów młodszych rywalizowało niemal 200 zawodników.

– Po serii startów kontrolnych przed finałami XV OOM u każdego z zawodników staraliśmy się wychwycić i poprawić błędy zarówno w taktyce, jak i w przygotowaniu motorycznym, tak aby w finałach OOM wypadli jak najlepiej – mówi Mariusz Sulma, prezes i trener UKS Ilyo. – Zadanie nie było łatwe. Każdy z zawodników musiał się przygotować nie tylko do walki sportowej, lecz także do konkurencji sprawnościowych oraz układów formalnych.

Pierwsza z prawej: Paulina StojanowskaPierwsza z prawej: Paulina Stojanowskafot. UKS Ilyo

Po pierwszym dniu rywalizacji UKS Ilyo miał już na koncie brązowy medal. Na trzecim miejscu podium w kategorii dziewcząt do 43 kg stanęła Paulina Stojanowska, która w półfinale uległa zawodniczce z Bornego Sulinowa. O podium otarł się Remigiusz Różnicki, który ostatecznie zajął czwarte miejsce. Patrycja Kopała uplasowała się na ósmej pozycji. Cała trójka po raz pierwszy wzięła udział w tego typu imprezie.

Drugiego dnia zawodów Kamil Serafin, obrońca tytułu, i Adam Filipek, pretendent do złotego medalu, dali prawdziwy popis w konkurencjach sprawnościowych i układach formalnych, poprzedzających walki.

Pierwszy z lewej: Adam FilipekPierwszy z lewej: Adam Filipekfot. UKS Ilyo

Równie dobrze bolesławieccy taekwondocy poradzili sobie w konkurencji walk. Dwa pierwsze pojedynki Kamil zakończył przed czasem (w tym jeden przez nokaut), a Adam pierwszą walkę wygrał w niespełna 10 sekund. Był to najkrótszy pojedynek turnieju.

W środku: Kamil SerafinW środku: Kamil Serafinfot. UKS Ilyo

Ostatecznie Adam Filipek wywalczył drugie miejsce w kategorii do 67 kg, a Kamil Serafin, startujący w kategorii do 55 kg, obronił ubiegłoroczny tytuł mistrza Polski. Kamil będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy, które odbędą się pod koniec czerwca br. w Zagrzebiu.

Od lewej: Patrycja Kopała, Remigiusz Różnicki, Paulina Stojanowska, Adam Filipek, Kamil Serafin, Mariusz SulmaOd lewej: Patrycja Kopała, Remigiusz Różnicki, Paulina Stojanowska, Adam Filipek, Kamil Serafin, Mariusz Sulmafot. UKS Ilyo