Świetny występ UKS Ilyo na turnieju taekwondo Oberlausitz-Cup

Trening taekwondo
istotne.pl 0 taekwondo

W sobotę 21 marca w niemieckim Radimor (koło Bautzen) odbył się jedenasty już turniej taekwondo Oberlausitz-Cup, organizowany przez Związek Taekwondo WTF Dolnej Saksonii. W zawodach po raz drugi wystartowali zawodnicy UKS Ilyo Bolesławiec. Bolesławianie zajęli II miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając 21 klubów. I miejsce zdobył klub z Meiningen, który okazał się lepszy od ekipy z Bolesławca zaledwie o punkt.

Bolesławiecki klub zdobył 14 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych. Spośród zawodników na największe uznanie zasłużył 9-letni Kacper Różnicki, który wygrał wszystkie walki, pewnie pokonując nawet wyższych o głowę rywali.

Turniej w Radimor był kolejnym sprawdzianem formy zawodników UKS Ilyo przed startami w eliminacjach i finałach Mistrzostw Polski.