Droga krajowa nr 4: będą utrudnienia do 30 marca

Droga krajowa nr 4: będą utrudnienia do 30 marca
fot. SS W Zebrzydowej trwa remont przejazdu kolejowego. Kierowcy muszą korzystać z objazdu przez Nowogrodziec. Przejazd ma zostać otwarty do 30 marca.
istotne.pl remont, kolej, droga, zebrzydowa

W poniedziałek rozpoczął się remont przejazdu kolejowego w miejscowości Zebrzydowa. Z tego powodu zamknięta została zamknięta droga krajowa nr 4. Jak dowiedzieliśmy się w Zakładzie Linii Kolejowych w Wałbrzychu – remont przejazdu będzie ukończony w najbliższą sobotę, w godzinach popołudniowych. Droga ma zostać otwarta do 30 marca – taką informację uzyskaliśmy z lubańskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga przez GierałtówDroga przez Gierałtówfot. SS

Na czas remontu ruch z Bolesławca do Zgorzelca odbywa się przez Nowogrodziec. Kierowcy, którzy jadą od strony Bolesławca, muszą skręcić w Zebrzydowej w lewo, w kierunku Nowogrodźca. Jadący od strony Zgorzelca kierowani są na objazd przez Lubań i Nowogrodziec (zjazd na rondzie w Jeleniowie).

Skrzyżowanie w GodzieszowieSkrzyżowanie w Godzieszowiefot. SS
Droga przez GierałtówDroga przez Gierałtówfot. SS

Mieszkańcy Wykrot i Godzieszowa do Bolesławca jeżdżą przez Gierałtów. Kierowcy skarżą się, że droga objazdowa na odcinku Godzieszów-Gierałtów-Nowogrodziec jest w fatalnym stanie. Nawierzchnia pełna jest dziur i wyrw, na których można uszkodzić zawieszenie samochodu. Problem mają też mieszkańcy Nowogrodźca. Tysiące samochodów osobowych i ciężarówek przejeżdża przez centrum miasta. Samochody niszczą drogi, które i tak są w złym stanie po ustępującej zimie.

Samochody ciężarowe niszczą drogi w GierałtowieSamochody ciężarowe niszczą drogi w Gierałtowiefot. SS

(informacja MZ)