Grupa Pościgowa najlepsza w układaniu puzzli

Grupa Pościgowa najlepsza w układaniu puzzli
fot. Marcin Zabawa W czwartej edycji Maratonu w Układaniu Puzzli „MAUPa” zwyciężyła Grupa Pościgowa. Po dwóch triumfach z rzędu ekipa Pawła Wilasa musiała uznać wyższość rywalek.
istotne.pl maupa, puzzle, beata widera, gokis bolesławiec, bolesławiec

W sobotę 28 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie rozegrano Czwarty Maraton w Układaniu Puzzli „MAUPa”. W tegorocznej edycji najlepsza okazała się Grupa Pościgowa, która zdetronizowała ekipę Pawła Wilasa, zwycięzców zawodów z ostatnich dwóch lat (obrońcy tytułu w tym roku wystartowali pod znamienną nazwą Do Trzech Razy Sztuka).

Mistrzynie skończyły układać puzzle kwadrans po północyMistrzynie skończyły układać puzzle kwadrans po północyfot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie
Ekipa Do Trzech Razy SztukaEkipa Do Trzech Razy Sztukafot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

Zdobywczynie pierwszego miejsca wystartowały w składzie: Bożena Wieczorek, Karolina Wieczorek, Agnieszka Kołodziej i Irmina Małkowicz. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa Do Trzech Razy Sztuka (w składzie: Agnieszka Calów, Aleksandra Forys, Paweł Wilas i Grzegorz Baszczyj), a na trzeciej – Dream Team (Teresa Mularczyk, Weronika Pawlikowska, Brygida Laudani i Marzena Miler).

Zdobywczynie trzeciego miejscaZdobywczynie trzeciego miejscafot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie
Taki obrazek musieli ułożyć uczestnicy maratonuTaki obrazek musieli ułożyć uczestnicy maratonufot. Marcin Zabawa

– Ta impreza mi się przyśniła – opowiada o początkach maratonu Beata Widera z GOKiS-u w Bolesławcu z/s w Kruszynie, pomysłodawczyni i organizatorka rozgrywek. – Poza tym wiele osób z mojego otoczenia uwielbia puzzle. W naszym powiecie jest bardzo dużo puzzlomaniaków – dodaje.

W IV Maratonie w Układaniu Puzzli „MAUPa” wystartowało 5 drużyn z całego powiatu bolesławieckiego. Impreza zakończyła się ok. 3:00.

W maratonie wystartowało 5 ekipW maratonie wystartowało 5 ekipfot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa
Cezary Byrski wystąpił z minirecitalem gitarowymCezary Byrski wystąpił z minirecitalem gitarowymfot. Marcin Zabawa

Patronem medialnym wydarzenia był portal IstotneInformacje.pl.

fot. GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie

(informacja ii)