Straż miejska zaparkowała w miejscu dla niepełnosprawnych

Straż miejska zaparkowała w miejscu dla niepełnosprawnych
fot. Czytelnik Zdjęcie samochodu zaparkowanego przed Centrum Muszkieterów Atos przysłał nam Czytelnik. Komendant Emil Zając tłumaczy, że funkcjonariusze udali się na interwencję, a nie na zakupy.
istotne.pl kierowca, niepełnosprawność, intermarche, sm bolesławiec

W poniedziałek 23 lutego przed Centrum Muszkieterów Atos zatrzymał się partol straży miejskiej. Mundurowi zaparkowali w miejscu dla niepełnosprawnych. W mailu do naszej redakcji Czytelnik napisał: „Znak był widoczny mimo topniejącego na nim śniegu, a miejsca na parkingu było bardzo dużo, jak zawsze rano przed każdym z marketów”. I dodał: „Może ogólne przepisy ruchu drogowego i zwykła niczym nienormowana moralność ludzka ich [strażników miejskich – przyp. red.] nie obowiązuje?”.

fot. Czytelnik

O tym, że kierowcy bardzo często parkują w miejscach dla niepełnosprawnych, pisaliśmy w październiku ub.r. – Praktycznie codziennie interweniujemy w tej sprawie – powiedziała nam wówczas Kamila Chalewicz, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Bolesławcu. Od 2005 roku bolesławieccy strażnicy miejscy włączają się w kampanię parkingową pod hasłem: „Czy naprawdę chciałabyś być na naszym miejscu?”

fot. Czytelnik

Emil Zając, komendant Straży Miejskiej, przyznaje, że strażnicy popełnili błąd. – Udali się do Intermarche na interwencję, a nie na zakupy – podkreśla. Ale dodaje, że nie chce usprawiedliwiać funkcjonariusza, który kierował autem, i na pewno wyciągnie wobec niego konsekwencje.

(informacja ii)