Wojciech Kowalski wicemistrzem Polski w biegu na 600 m

Wojciech Kowalski
fot. MKS Bolesłavia Zawodnik MKS Bolesłavia wywalczył drugie miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Wysokie lokaty zajęli też inni zawodnicy Bolesłavii.
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, kowalski, bolesłavia

MKS Bolesłavia dobrze rozpoczął sezon 2009. Na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w dniach 22-25 stycznia w Spale, wicemistrzostwo w biegu na 600 m wywalczył Wojciech Kowalski. Bolesłavianin już w eliminacjach zdeklasował rywali i zakwalifikował się do finału z drugim czasem. Bieg finałowy był bardzo wyrównany. Wojciech uzyskał czas 1:24,65, a zwycięzca Mateusz Kapes – 1:24,35.

Bliscy podium byli Karolina Kędzia, która zajęła czwarte miejsce w pięcioboju, i Maciej Parobczak, który uzyskał piąty czas w biegu na 200 m. Zawody dobrze rozpoczął Patryk Dudyński. Lekkoatleta zakwalifikował się do biegu finałowego na 60 m przez płotki. Niestety, falstart przeszkodził mu w walce o medal.

Na Halowych Mistrzostwach Polski nasze miasto reprezentowali również Patryk Pieczarka i Mateusz Pawluk – obaj w biegu na 300 m. Patryk uplasował się na dziesiątej pozycji, a Mateusz – na czternastej.

Wojciech Kowalski trenuje pod okiem Małgorzaty Markowskiej. Biegacz od kilku lat zajmuje czołowe miejsca na zawodach rangi ogólnopolskiej. Jako piętnastolatek zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzików i ustanowił rekord Dolnego Śląska na dystansie 600 m. W wieku szesnastu lat był finalistą Mistrzostw Polski w biegu na 800 m.