Kadetki TOP walczą o mistrzostwo Dolnego Śląska

Kadetki TOP walczą o piłkę
fot. istotne.pl W minioną niedzielę siatkarki TOP rozegrały w Trzebnicy kolejny mecz fazy finałowej mistrzostw Dolnego Śląska. Bolesławianki pokonały Gaudię Trzebnica 3:0.
istotne.pl 0 top bolesławiec, mecz, kadet

Kadetki TOP wystąpiły w okrojonych składzie. Na boisku zabrakło Estelli Ilczyny. Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando zawodniczek TOP, które przewagę utrzymały do końca partii, zwyciężając 25:18.

Początek drugiej odsłony należał również do siatkarek TOP. Bolesławianki prowadziły 14:10, ale potem zaczęły popełniać błędy. Rywalki z Trzebnicy wyrównały, a następnie wyszły na prowadzenie 24:22. Końcówka drugiej części była nerwowa. Mimo to nasze kadetki doprowadziły do remisu i wygrały całego seta 27:25.

W trzeciej odsłonie gra punkt za punkt toczyła się do stanu 12:12. Od tego momentu inicjatywę przejęły bolesławianki, które pewnie wygrały tę część spotkania 25:18 oraz cały mecz – 3:0.

Kadetki TOP BolesławiecKadetki TOP Bolesławiecfot. Marcin Zabawa

Kadetkom TOP pozostały do rozegrania jeszcze dwa mecze fazy finałowej: 14 lutego we Wrocławiu z tamtejszą Gwardią i 21 lutego w Bolesławcu z Olimpią I Jawor. 28 lutego we Wrocławiu rozegrany zostanie tzw. turniej dodatkowy z udziałem Doroty Medyńskiej, która wystąpi w barwach TOP.

Gaudia Trzebnica – TOP Bolesławiec 0:3 (18:25, 25:27, 18:25). TOP: Katarzyna Segiet, Edyta Szewczuk, Dorota Burdyna (K), Zofia Lenkiewicz, Dominika Mienculewicz, Patrycja Drążkiewicz, Paulina Kopeć (L), Sylwia Duru. Trener: Tomasz Medyński.