Siatkarze TOP w trójce najlepszych zespołów województwa!

Logo TOP Bolesławiec
istotne.pl 0 top bolesławiec, zawody, siatkówka

Juniorzy TOP Bolesławiec wywalczyli III miejsce na Dolnym Śląsku. W niedzielnym meczu nasi siatkarze pokonali zespół Ikar Legnica 3:1 (25:13, 26:28, 25:18, 25:19). Wcześniej, w spotkaniu rozgrywanym w Legnicy, bolesławianie nie sprostali gospodarzom (porażka w setach 2:3). Niedzielny mecz-rewanż, z wyjątkiem końcówki drugiego seta, przebiegał pod dyktando bolesławian. TOP grał pewnie blokiem i atakiem.

Zwycięstwo nad legniczanami dało naszej drużynie III miejsce w województwie i możliwość reprezentowania Dolnego Śląska w kolejnym etapie rywalizacji. O awans do dalszego szczebla rozgrywek bolesławianie będą walczyć z Gwardią Wrocław (II miejsce w województwie) i Victorią Wałbrzych (I miejsce w województwie). Do dalszych gier awansują dwa zespoły. Turniej zostanie rozegrany na początku lutego w Wałbrzychu.

W meczu o III miejsce TOP grał w składzie: Marcin Czarniecki (K), Roman Kaczurowski, Wojciech Marcinkiewicz, Tomasz Włoszczyński, Krzysztof Bondrow, Mateusz Świerzewski, Kamil Biczak (L) oraz Paweł Nastula, Marcin Lelek, Radosław Turczyński, Paweł Wiatrowski. Trener: Bogusław Mienculewicz.