W MDK otwarto kolejną wystawę z cyklu „Prezentacje”

W MDK otwarto kolejną wystawę z cyklu „Prezentacje”
fot. B.org Prace czworga młodych artystów można oglądać w Galerii Zdolnych Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu.
istotne.pl galeria, wystawa, zdolnych, mdk bolesławiec, magdalena konieczna

W czwartek 8 stycznia w Galerii Zdolnych odbył się wernisaż kolejnej wystawy z cyklu „Prezentacje”. Tym razem swoje prace zaprezentowała czwórka podopiecznych Magdaleny Koniecznej: Barbara Lipińska, Ewa Lipińska, Kamil Nizioł i Dawid Wójcik.

fot. Gerard Augustyn

To pierwsza ekspozycja młodych artystów. Ich prace są bardzo zróżnicowane, zarówno pod względem tematyki, jak i formy. Na wystawie można zobaczyć i obrazy, i szkice ołówkiem, i batiki. Jednym z eksponatów jest makieta nowoczesnego domu. „Powstała specjalnie na tę wystawę” mówi Dawid Wójcik. „Chcieliśmy zaprezentować coś przestrzennego, tak żeby było ciekawiej” dodaje Kamil Nizioł. Obaj planują zostać architektami. „Moje prace to przede wszystkim realizacje tematów zbliżonych do tych, które są na egzaminach na architekturę” tłumaczy Dawid.

fot. Gerard Augustyn
Od lewej: Dawid Wójcik, Kamil Nizioł, Barbara Lipińska i Ewa LipińskaOd lewej: Dawid Wójcik, Kamil Nizioł, Barbara Lipińska i Ewa Lipińskafot. Gerard Augustyn

Siostry Barbara i Ewa nie mają jeszcze sprecyzowanych planów, ale nie wykluczają, że zwiążą swoją przyszłość właśnie z plastyką.

fot. Gerard Augustyn

„Cykl Prezentacje ma na celu pokazanie, że młodzi ludzie tworzą” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Magdalena Konieczna, nauczycielka MDK. I dodaje, że Galeria Zdolnych jest otwarta dla tych, którzy chcieliby zaprezentować swoje dzieła szerszej publiczności. „Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Galeria MDK działa bardzo prężnie. Większość osób, które miały tutaj wystawę, albo już studiuje, albo wybiera się na kierunki artystyczne” podkreśla nauczycielka.

Magdalena Konieczna: "Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Galeria MDK działa bardzo prężnie"Magdalena Konieczna: "Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Galeria MDK działa bardzo prężnie"fot. Gerard Augustyn

(informacja ii)