Jurek Owsiak pozdrawia bolesławian i zachęca do udziału w finale

Jurek Owsiak pozdrawia bolesławian i zachęca do udziału w finale
fot. Krzysztof Gwizdała Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Mamy dla Was specjalny materiał z wizyty naszej delegacji w Warszawie, konferencji prasowej oraz pozdrowienia samego Jurka Owsiaka.
istotne.pl wośp, owsiak, jurek owsiak

W poniedziałek Bogusław Nowak, Paweł Apanasewicz i Krzysztof Gwizdała pojechali do Warszawy do głównej siedziby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. „Udało nam się zdobyć plakaty z autografem Jurka Owsiaka oraz zdjęcie anioła WOŚP. Takich zdjęć w całej Polsce jest sto i jedno z nich będzie zlicytowane właśnie u nas” mówi Paweł Apanasewicz.

W sztabie WOŚP Bogusław Nowak przekazał na aukcję strój, w którym występował znany francuski mim, Marcel Marceau. „To dla mnie bardzo wyjątkowa rzecz. Cieszy mnie jednak, że strój pójdzie na aukcję a pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry” mówi Bogusław Nowak.

„Dobre wrażenie zrobił na mnie Jurek Owsiak. To bardzo otwarty człowiek. Jest błyskotliwy i dowcipny. W czasie konferencji prasowej walczył o dodatkowe minuty na antenie Dwójki. Nie bał się mówić o trudnych sprawach, był bezpośredni” mówi Krzysztof Gwizdała, redaktor naczelny IstotneInformacje.pl.

Bogusław Nowak, Jurek Owsiak, Paweł Apanasewicz, Zdzisław Garczarek i Krzysztof GwizdałaBogusław Nowak, Jurek Owsiak, Paweł Apanasewicz, Zdzisław Garczarek i Krzysztof Gwizdałafot. WOŚP
Jurek Owsiak walczył o dodatkowe minuty na antenie Dwójki, TVP2 nie wydłuży jednak transmisjiJurek Owsiak walczył o dodatkowe minuty na antenie Dwójki, TVP2 nie wydłuży jednak transmisjifot. Krzysztof Gwizdała
Na konferencji prasowej byli przedstawciele wszystkich ogólnopolskich i warszawskich mediówNa konferencji prasowej byli przedstawciele wszystkich ogólnopolskich i warszawskich mediówfot. Krzysztof Gwizdała
W wywiadach Jurek Owsiak ganił anonimowych komentatorów i zachęcał internautów do podpisywania się pod opiniamiW wywiadach Jurek Owsiak ganił anonimowych komentatorów i zachęcał internautów do podpisywania się pod opiniamifot. Krzysztof Gwizdała

Jurek Owsiak bardzo dobrze kojarzy nasze miasto. „Pozdrawiam Glinoludy, ale przede wszystkim pozdrawiam wszystkich tych, którzy organizują Finał Orkiestry, pozdrawiam cały Bolesławiec” powiedział przed naszą kamerą Jurek Owsiak.

Poniżej prezentujemy listę atrakcji bolesławieckiego finału:

  • Czytanie bajek dla dzieci – księgarnia Agora, 10:00
  • Jasełka (uwaga, w roli Józefa prezydent miasta Piotr Roman, w roli pastuszka wiceprezydent Maciej Małkowski) – hol Ratusza, 11:00
  • Korowód z Rynku do Concordii – 12:00
  • Koncerty w Concordii – ul. Orla 3, od 13:00

Głównym miejscem, gdzie zagra WOŚP, będzie Concordia. Będą tam kawiarenka z ciastkami i napojami, ciepły barszcz oraz loteria z fantami (losy po 5 zł). Na scenie będą występować różne zespoły, będzie prowadzona również licytacja. Dodatkowe sceny będą w restauracjach: Kruszyna, Opałkowa Chata i Piwnica Paryska. Szczegóły na oficjalnej stronie www.wosp.boleslawiec.org

Konkurs fotograficzny

Jak zwykle przy dużych wydarzeniach Via Sudetica organizuje konkurs fotograficzny pod hasłem „WOŚP w Bolesławcu i powiecie”. Zdjęcia należy wgrywać do naszej galerii do katalogu: Wydarzenia > WOŚP 2009 - konkurs fotograficzny. Każdy osoba może wgrać maksymalnie 5 fotografii. O nagrodach napiszemy później.

Aukcje bolesławieckiej WOŚP na Allegro.pl

Niektóre wyjątkowe przedmioty, które zdobył bolesławiecki sztab Wielkiej Orkiestry, można także licytować na stronach Allegro.pl. Oto bezpośredni link do aukcji. Zajrzyjcie tam, pokażecie innym.

Wielka Orkiestra w powiecie bolesławieckim

Orkiestra zagra w Gromadce, Nowej k/Kraszowic, Nowogrodźcu, Świętoszowie i Warcie Bolesławieckiej. Szczegółowy program oczywiście znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej bolesławieckiej WOŚP.

Dodatkowe wydarzenia i akcje

W sobotę 10 stycznia o 14:30 w sali II Liceum Ogólnokształcącym (ul. Dolne Młyny) odbędzie się turniej tenisa ziemnego par deblowych. Dochód z zawodów przeznaczony zostanie na rzecz Orkiestry. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w rozgrywkach proszeni są o zgłaszanie się pod numerem +48 603 612 762.

Oddział Terenowej Stacji Krwiodawstwa w Bolesławcu (ul. Zwycięstwa) – specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wydłuży pracę o jedną godzinę w dniach 5-9 i 12-16 stycznia. Mieszkańcy naszego powiatu będą mogli oddać krew w godzinach 8:00-13:00 (rejestracja czynna jest do 12:15).

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza 11 stycznia na stadion na bieg o godz. 12:00, na pływalnię miejską o godz. 15:00 oraz na salę gimnastyczną o godz. 16:00.

Klub TOP Bolesławiec zaprasza do Centrum Gier i Zabaw przy al. Wojska Polskiego 6 w piątek o 17:00 na Turniej Darta. Dochód (dobrowolne datki uczestników – wpisowe) w całości zostanie przekazany na Wielką Orkiestrę.

(informacja WOŚP/ KG)

Zobacz także

Bolesławiecka strona WOŚP

Ogólnopolska strona WOŚP