Trwają ferie zimowe w Bolesławieckim Ośrodku Kultury

Trwają ferie zimowe w Bolesławieckim Ośrodku Kultury
fot. BOK Oferta BOK-u cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym tygodniu dzieci mogą wziąć udział m.in. w warsztatach tanecznych i origami.
istotne.pl forum, warsztaty, kino, teatr, ferie, bok - mcc

W ubiegłym tygodniu zakończyły się warsztaty plastyczne „Pomaluj mój świat”, które poprowadziła artystka plastyk Stanisława Wojda-Pytlińska. Motywem przewodnim zajęć była Japonia. Młodzi artyści przenosili na papier swoje wyobrażenia na temat Kraju Kwitnącej Wiśni.

fot. BOK
Warsztaty „Pomaluj mój świat” poprowadziła Stanisława Wojda-PytlińskaWarsztaty „Pomaluj mój świat” poprowadziła Stanisława Wojda-Pytlińskafot. BOK

„Strzałem w dziesiątkę okazała się najnowsza animacja w kinie Forum” mówi portalowi IstotneInformacje.pl Iwona Bojko z Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Obraz „Madagaskar 2” przyciągnął ogromną rzeszę miłośników filmu animowanego. Sequel wielkiego przeboju kinowego obejrzało ponad 2000 osób!

W czwartek 22 stycznia w Forum odbył się spektakl teatru lalkowego „Calineczka”. Hol kina wypełniony był po brzegi. Przedstawienie zobaczyło około 300 dzieci.

fot. BOK
fot. BOK

Dorosłych fanów teatru zainteresować mógł spektakl „Puste miejsce albo sny oceanu” w wykonaniu Sylwii Hanff i Teatru Limen, który odbył się w piątkowy wieczór. W najbliższy czwartek 29 stycznia zakończą się warsztaty tańca butoh, prowadzone przez Sylwię Hanff. Zajęcia odbywają się w ramach projektu The Play City 2.

fot. BOK

W kinie Orzeł trwają warsztaty tańca nowoczesnego, a w czwartek w Galerii Długiej BOK rozpoczną się zajęcia z origami, które poprowadzi Adam Szewczyk. Dla tych, którzy nie wierzą w magię, ośrodek przygotował pokaz iluzjonistyczny. Można będzie go zobaczyć 29 stycznia o 11:00 w sali Forum.

fot. BOK

Równie imponująco prezentuje się oferta kinowa. W tym tygodniu miłośnicy dziesiątej muzy będą mogli zobaczyć: „Winx Club. Tajemnicę Zaginionego Królestwa”, „Lucky Luke'a na Dzikim Zachodzie”, „Wyprawę na księżyc” (film 3D) oraz ekranizację bestsellerowej powieści Stephenie Meyer „Zmierzch”. Bilety kosztują tylko 11 zł.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Bolesławieckiego Ośrodka Kultury.

(informacja BOK/ii)