WOŚP 2009: Orkiestra gra w Bolesławcu

WOŚP 2009: Orkiestra gra w Bolesławcu
fot. Krzysztof Gwizdała Ruszył 17 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najwięcej atrakcji zaplanowano na terenie Concordii.
istotne.pl koncert, wośp, concordia

W powiecie bolesławieckim rozpoczął się 17 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra gra w Gromadce, Nowej koło Kraszowic, Nowogrodźcu, Świętoszowie, Warcie Bolesławieckiej i Bolesławcu. Na ulicach miast i miejscowości pojawili się wolontariusze kwestujący na rzecz WOŚP.

W Bolesławcu Orkiestra zaczęła grać od godz. 10:00. W księgarni Agora wolontariusze czytali bajki dzieciom. Natomiast o 11:00 w holu Ratusza rozpoczęły się wyjątkowe jasełka. Wyjątkowe, bo w przedstawieniu, oprócz uczniów Gimnazjum Samorządowego nr 2, wystąpili prezydent Piotr Roman (jako św. Józef) i wiceprezydent Maciej Małkowski (jako pastuszek Maciej).

Do 19:15 zebrano 26 741 zł (w tym 3 628 zł z loterii). Młodzież kwestuje na ulicach do godz. 20:00. Oprócz tego pieniądze zbierane są na terenie Concordii.

Uczniowei Gimnazjum Samorządowego nr 2 wystawili jasełkaUczniowei Gimnazjum Samorządowego nr 2 wystawili jasełkafot. Krzysztof Gwizdała

Przy Ratuszu kwestowali bolesławieccy policjanci. Można było posiedzieć w nowym radiowozie oraz zapoznać się ze sprzętem policyjnym.

Policjantki z bolesławieckiej komendy również kwestowały na WOŚPPolicjantki z bolesławieckiej komendy również kwestowały na WOŚPfot. Krzysztof Gwizdała

Po 12:00 spod Ratusza ruszył korowód. Uczestnicy parady przemaszerowali ulicą Prusa i udali się w kierunku Concordii, gdzie do późnych godzin wieczornych trwać będą licytacje, loterie, występy artystyczne i pokazy.

W akcję zbiórki pieniędzy na rzecz Orkiestry włączyło się także wojsko. Na ulicach naszego miasta kwestują kawalerzyści z 10 Brygady Pancernej w Świętoszowie. Przed wejściem do Galerii Concordia gorącą grochówkę serwują żołnierze 23 Śląskiej Brygady Artylerii. Można tam również kupić gadżety związane z armią.

Wszyscy ci, którzy chcą wspomóc tę szczytną inicjatywę, mogą to zrobić także w Piwnicy Paryskiej, Opałkowej Chacie i Gospodzie Kruszyna w Kruszynie, gdzie w ramach 17 Finału WOŚP odbywają się koncerty i występy.

Organizatorzy zapraszają bolesławian na Światełko do Nieba (około 20:00 na terenie Concordii), które zakończy 17 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bolesławcu.

Portal IstotneInformacje.pl jest patronem medialnym tegorocznego Finału WOŚP.

(informacja ii)