Policjanci rozpracowali grupę przestępczą

Światła na samochodzie policyjnym
fot. B.org Bolesławieccy policjanci zatrzymali 11 osób, które podejrzane są o to, że tworzyły grupę przestępczą. Grupa ma na koncie łącznie niemal 270 przestępstw.
istotne.pl 0 policja, kradzież, włamanie

Reklama

Na ślad grupy policjanci wpadli w marcu 2006 r. Zatrzymali wówczas 23-letniego bolesławianina, który próbował się włamać do mieszkania. W toku śledztwa wyszło na jaw to, że nie jest to pierwsze przestępstwo, jakie popełnił młody mężczyzna, i to, że nie działał sam. Materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie i zatrzymanie łącznie 11 osób podejrzanych o udział w grupie. Sprawcy, wiek od 22 do 51 lat, włamywali się do piwnic, pomieszczeń gospodarczych, a także do mieszkań. Kradli rowery, urządzenia elektryczne, wartościowe przedmioty. Z jednego z mieszkań, którego właściciel prowadził działalność handlową, członkowie grupy przestępczej zabrali papierosy i AGD o wartości 11 800 zł.

Bolesławieccy policjanci udowodnili grupie działającej na terenie województwa dolnośląskiego popełnienie prawie 270 przestępstw, w tym 180 włamań z kradzieżą. Wartość skradzionego przez dolnośląski gang mienia szacuje się na ponad 100 tys. zł. Większość podejrzanych była już wcześniej notowana przez policję. Wobec 2 z nich zastosowano tymczasowe aresztowanie, a wobec 3 – policyjny dozór.

(informacja KPP Bolesławiec/GA)

Reklama