Odbyły się Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

Zawodnik wyciska sztangę
fot. istotne.pl W zorganizowanych przez MOSiR Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc wystartowało 44 mężczyzn i 4 kobiety. Najsilniejszą z pań okazała się Monika Górecka, zawodniczka z Żagania.
istotne.pl 0 zawody, mosir bolesławiec, wyciskanie sztangi leżąc

W sobotę w sali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Otwarte Mistrzostwa Bolesławca w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W siłowej rywalizacji wzięło udział 44 panów i 4 panie. W kategorii kobiet zwyciężyła Monika Górecka z Żagania. Monika Górecka waży mniej niż 40 kg. Nie przeszkodziło jej to jednak pokonać konkurencję. Zawodniczka z Żagania podniosła aż 65 kg! W kategorii mężczyźni ważący do 67,5 kg I miejsce zdobył Bartłomiej Polecki z Legnicy (wycisnął 100 kg). W kategorii mężczyźni o wadze do 75 kg bezkonkurencyjny okazał się bolesławianin Sławomir Putra. Podniósł 140 kg. Zdobywca drugiego miejsca w tej kategorii – Janusz Poprawski z Pieńska – zdołał podnieść "jedynie" 125 kg.

Mężczyzna wyciska sztangęMężczyzna wyciska sztangęfot. Marcin Zabawa

Kategorię zawodników o wadze do 82,5 kg wygrał Ireneusz Fuza z Legnicy, który wycisnął 152,5 kg. W kategorii mężczyźni o wadze do 90,5 kg zwyciężył reprezentant Polonii – berlińczyk Jan Graczyk (wycisnął 192 kg). W kategorii wagowej do 100 kg zwyciężył Andrzej Kocyła z Legnicy (wycisnął 190 kg). W kategorii wagowej do 110 kg najlepszy był Karol Wojak z Legnicy (wycisnął 175 kg). A w kategorii mężczyźni o wadze do 125 kg cienia szans nie dał rywalom Piotr Czyżyk, siłacz z Pieńska, który podniósł 210 kg. Drugi w tej kategorii, Henryk Romanek z Legnicy udźwignął sztangę o ciężarze o 25 kilogramów mniejszym.