Racketloniści TOP udanie zagrali w Grand Prix Belgii

Racketloniści TOP udanie zagrali w Grand Prix Belgii
fot. TOP Norbert Stolicki, Krzysztof Samonek i Jacek Szubert zagrali w Grand Prix Belgii w Rackietlonie. Bolesławianie dobrze wypadli, zajmując wysokie lokaty.
istotne.pl top bolesławiec, racketlon, jacek szubert, samonek, stolicki

W minionym tygodniu zawodnicy TOP Bolesławiec wystąpili w mocno obsadzonym turnieju Grand Prix Belgi w Rackietlonie. W zawodach wystartowała cała światowa czołówka; ponad 150 zawodników z całego świata. Turniej zaliczany był do światowego Grand Prix o najwyższym współczynniku punktowania. Bolesławianie: Krzysztof Samonek, Jacek Szubert i Norbert Stolicki byli jedynymi reprezentantami naszego kraju na tych mistrzostwach.

Norbert Stolicki, Krzysztof Samonek, Jacek Szubert.Norbert Stolicki, Krzysztof Samonek, Jacek Szubert.fot. TOP

Krzysztof i Jacek wystartowali w klasie Elit, w której grają najlepsi zawodnicy na świecie (gracze zawodowi). Po trzech dniach zmagań Krzysztof Samonek zajął wysokie 11 miejsce, a Jacek Szubert, jako debiutant w najwyższej grupie, uplasował się na dobrym 23 miejscu. Trzeci nasz zawodnik Norbert Stolicki wystąpił w grupie B, którą bezapelacyjnie wygrał, zdobywając złoty medal. Bolesławianin awansował tym samym do grupy Elite. Belgijski turniej był dla Norberta Stolickiego najbardziej udaną racketlonową rywalizacją, w której dotychczas uczestniczył.

Udane występy zawodników TOP Bolesławiec w Belgii z pewnością spowodują, że nasi zawodnicy awansują w rankingu światowym. Następnym sprawdzianem dla bolesławian będą Mistrzostwa Polski (połowa czerwca) oraz Grand Prix Niemiec (w lipcu).

(informacja R. Tomczyk/MZ)