Gromadka zagra dla WOŚP

Gromadka zagra dla WOŚP
fot. www Gmina Gromadka po raz kolejny włącza się w finał owsiakowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Bolesławcu finału WOŚP nie będzie.
istotne.pl koncert, gromadka, wośp, gokis bolesławiec, owsiak

W tym roku Sztab Organizacyjny XVI Finału WOŚP w Gromadce pomoże dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. Zakupione zostaną aparaty do diagnozy i leczenia wad słuchu oraz aparaty do ratowania najmłodszych w nagłych przypadkach. Na terenie gminy 22 wolontariuszy, ze specjalnymi identyfikatorami, kwestować będzie przed kościołami w Gromadce, Nowej Kuźni, Wierzbowej, Modłej, Osłej, Krzyżowej i Różyńcu, a także podczas imprezy w GOKiS-ie. "Finał z głową" odbędzie się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Gromadce przy ul. Szkolnej 9. Start o 14:00.

Programy artystyczne podczas finału zaprezentują: zespół Axel z Gromadki, uczniowie szkół podstawowych z Osłej, Modłej i Gromadki, grupa Gong (gromadecki GOKiS), Szkoła Muzyczna „Yamaha” z Bolesławca, Miejska Orkiestra Dęta z Bolesławca, Bolesławiecki Ośrodek Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury z Bolesławca czy Zespół Pieśni i Tańca "Jutrzenka" (bolesławiecki GOKiS). O 20:00 zaś rozbłyśnie światełko do nieba.

Oprócz występów odbędą się licytacje niepowtarzalnych przedmiotów, m.in. książki "Commando.pl. Nieznana historia 62. kompanii specjalnej Wojska Polskiego” z autografami Jarosława Rybaka (autora), Andrzeja Żdana (głównego bohatera), Aleksandra Szczygły (byłego szefa MON), Mieczysława Kopacza (byłego żołnierza 62. kompanii specjalnej z Bolesławca) i Marzeny Mróz (wydawcy). Ponadto będzie loteria fantowa i można będzie skosztować wojskowej grochówki oraz najróżniejszych ciast.

Zespół Szkół w Gromadce natomiast zaprasza fanów snookera i bilarda na rozgrywki, które odbędą się w Klubie Bilarda i Snookera 14,70. Symboliczna opłata za udział w rozgrywkach będzie przeznaczona na XVI Finał WOŚP.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tegorocznym finale WOŚP w Gromadce! Warto w nim uczestniczyć, tym bardziej że finału w Bolesławcu nie będzie. Do tej pory nie zarejestrował się bowiem żaden komitet organizacyjny.

(informacja GOKiS w Gromadce/GA)

Zobacz także

Więcej informacji o finale WOŚP w Gromadce