Gromadka zagrała z głową

Gromadka zagrała z głową
fot. Tomasz Matyjewicz W tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieszkańcy Gromadki zebrali ponad 9 tys. zł. Kwestowano przy wszystkich kościołach na terenie gminy. Impreza finałowa zaś zorganizowana została w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Gromadce.
istotne.pl gromadka, wośp, dariusz pawliszczy, gokis bolesławiec

Gromadecką imprezę XVI Finału poprowadzili Jerzy Góralewski oraz Malwina Nowak. Głównodowodzącą sztabu Orkiestry była Irena Góralewska. Impreza nie mogłaby odbyć się w tak wyjątkowej oprawie artystycznej i z takim rozmachem organizacyjnym, gdyby nie pomoc Wójta Gminy Gromadka Dariusza Pawliszczy oraz dyrektor tamtejszego GOKiS-u Bożeny Kuchmacz.

Kwota, którą sztab Orkiestry przekaże na leczenie dzieci z chorobami laryngologicznymi, blisko o połowę przewyższa zebrane w ubiegłym roku 6,5 tys. złotych. Najwyższą sumę w licytacjach udało się uzyskać za pozłacaną ostrogę, przekazaną przez byłego ministra obrony narodowej Jerzego Szmajdzińskiego. Hojny ofiarodawca zapłacił za ostrogę 600zł i... przekazał ją do ponownej licytacji. W wyniku kwesty prowadzonej przez żołnierzy jednostki wojskowej z Bolesławca konto fundacji WOŚP zasiliła kwota 750 złotych.

fot. Tomasz Matyjewicz
fot. Tomasz Matyjewicz

Licytacje prowadzone w trakcie XVI Finału przeplatane były bogatymi programami artystycznymi. Wystąpiły dzieci ze szkół podstawowych w Gromadce, Modle i Osłej. Specjalny repertuar na tę okoliczność przygotowały Szkoła Muzyczna Yamaha z Bolesławca oraz zespół instrumentalny Gong z GOKiS-u w Gromadce. Z entuzjastycznym przyjęciem spotkał się występ Miejskiej Orkiestry Dętej z Bolesławca. Do gustu młodszej publiczności przypadł zaś koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Tomasza Frąckiewicza i Bartłomieja Ludwikowskiego oraz pokazy capoeira i tańca breakdance.

fot. Tomasz Matyjewicz

Owacjami nagrodzono tancerzy Klubu Tańca Narodowego, którzy wykonali jeden z układów tanecznych widowiska do muzyki Piotra Rubika. Na zakończenie XVI Finału Zespół Pieśni i Tańca Jutrzenka i zgromadzona publiczność odśpiewali chóralne „sto lat!” sztabowi tegorocznej Orkiestry. Imprezę zwieńczyło symboliczne światełko do nieba, a prowadzący pożegnali widzów Finału orkiestrowym „siema!”

fot. Tomasz Matyjewicz

(informacja Tomasz Matyjewicz/GA)