Policja ma rzeczy sprawcy napadu na taksówkarza

Policja ma rzeczy sprawcy napadu na taksówkarza
fot. Krzysztof Gwizdała Bolesławieccy policjanci znaleźli w lesie koło Krępnicy sweter i pas z charakterystyczną klamrą. Przypuszcza się, że obie rzeczy były własnością bandyty, który napadł na taksówkarza.
istotne.pl policja, taxi

Na sweter i pas z klamrą, wykonaną prawdopodobnie w NRD, bolesławieccy policjanci natrafili w lesie, około 2 km od miejsca, w którym znaleziono pobitego 69-letniego taksówkarza korporacji "Taxi-Plus".

Jak ustalono, do napadu doszło w sobotę po godzinie 15:00 w okolicach Krępnicy koło Bolesławca. Tego popołudnia 69-latek odebrał telefon, po którym nie wrócił już na postój taksówek. Nieznany sprawca pobił taksówkarza i uciekł jego samochodem. Nieprzytomnego, rannego w głowę 69-latka znaleźli ludzie, którzy przypadkiem przyszli dokarmiać ptaki. Stan poszkodowanego jest ciężki, ale nic nie zagraża jego życiu.

Taksówkarze przypuszczają, że sprawcą mógł być ktoś z Bolesławca, gdyż znał numer telefonu postoju. Ich zdaniem, być może był to nawet któryś z klientów korporacji "Taxi-Plus". Niektórzy z pracowników tej korporacji porozumiewają się ze sobą za pomocą CB-radia. Poszkodowany jednak nie posiadał tego urządzenia.

Zaatakowany mężczyzna jest emerytem. Taksówką jeździł od ponad 30 lat. Na postoju pojawiał się sporadycznie. Kursował ok. 4–5 godzin dziennie. Czasem, kiedy źle się czuł, w ogóle nie wyjeżdżał na kurs.

Bolesławieccy policjanci podejrzewają, że sprawca napadu mógł próbować uciec za granicę. Poinformowali już odpowiednie służby w Niemczech i Czechach.

Napastnik, prawdopodobnie młody mężczyzna, ukradł samochód marki Mercedes 190 D o kolorze granatowym i numerach rejestracyjnych DBL 72HL.

Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w schwytaniu sprawcy napadu. Informacje można przekazywać telefonicznie (nr 997 lub 075 732 36 01) lub osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Bolesławcu.

(informacja GA/ KG)