Bolesławiecka policja ma sposób na piratów drogowych

Bolesławiecka policja ma sposób na piratów drogowych
fot. Marcin Zabawa Od przyszłego tygodnia piraci drogowi przejeżdżający przez podbolesławieckie miejscowości powinni mieć się na baczności. W pięciu miejscach instalowany będzie mobilny fotoradar.
istotne.pl 0 policja, kruszyn, fotoradar

Przy niebezpiecznym kruszyńskim zakręcie, na którym dochodziło do wielu groźnych wypadków, postawiono już maszt i skrzynkę na policyjny fotoradar. Nieprawdą jest, że – jak podają niektórzy – zainstalowano tam również samo urządzenie. Jak ustaliliśmy, fotoradar będzie robił zdjęcia na podbolesławieckich drogach dopiero od 7 stycznia.

fot. Marcin Zabawa

Policyjny fotoradar ma być mobilny: maszty i skrzynki montowane są też w Wilczym Lesie, Tomaszowie Bolesławieckim, Brzeźniku i Czernej. Chodzi o to, by kierowcy nie wiedzieli, w której z podbolesławieckich miejscowości urządzenie będzie zainstalowane danego dnia. Fotoradar ma służyć przede wszystkim prewencji, ale jak zapewnia Grzegorz Górski, oficer prasowy KPP Bolesławiec, dla piratów drogowych nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Brak sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Staszica i Cieszkowskiego

Jednocześnie informujemy, że w związku z wymianą sterowników sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 4 (ulice Staszica i Cieszkowskiego) nastąpi czasowe wyłączenie sygnalizacji. Planowany termin wykonania prac: od 2 do 31 stycznia 2008 r.

(informacja UM/GA)