Siatkarki UKS „Volley“ zagrają o awans do II ligi

Siatkarki UKS „Volley“ zagrają o awans do II ligi
fot. UKS "Volley" Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Volley“ mają szansę awansować do II ligi. Kadetki zaś będą walczyć o III miejsce w tabeli.
istotne.pl mecz, volley bolesławiec

Zespół grający w III lidze będzie walczył o awans do II ligi. W ostatnich meczach bolesławianki pokonały MKS Piast Głogów 3:0 i Salos Nowa Ruda 3:1. Zwycięstwa te zapewniły im II miejsce po rundzie zasadniczej. Nasze siatkarki rozegrają jeszcze dwa turnieje III ligi kobiet. Pierwszy odbędzie się w Bolesławcu 23 i 24 stycznia z udziałem gospodyń, MKS Olimpia Jawor, MGKS Sobieski Oława i Salos Nowa Ruda lub MKS Piast Głogów. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się w półfinale. Stawką będzie awans do II ligi.

W niedzielę 20 stycznia siatkarki UKS „Volley” występujące w lidze kadetek rozgrywały półfinał z zespołem MKS Polonia Świdnica. Bolesławianki wygrały 3:2, lecz nie wywalczyły awansu do finału (13 stycznia nasze zawodniczki przegrały ze świdniczankami 0:3). W meczach o brązowy medal ligi kadetek bolesławianki zagrają na wyjeździe z MKS MOS Wrocław – 26 stycznia. W Bolesławcu siatkarki będą rywalizować tydzień później.

W niedzielnym spotkaniu UKS „Volley” zagrał w składzie: Sylwia Michalska, Anna Kowalska, Ania Kowalska, Marta Wojdyła, Magda Kozłowska, Joanna Naglik, Ula Bachusz (libero), Kamila Duru, Patrycja Dopieralska, Martyna Ochocka, Ewelina Węgrzanowska i Dominika Mienculewicz.

O wcześniejszej porażce z MKS Świdnica w dużej mierze zadecydowały choroby i kontuzje podstawowych zawodniczek Volleya. Ostatnio nie trenowały Marta Wojdyła i Joanna Naglik, zachorowała także Magda Kozłowska. Niestety, kontuzje przytrafiły się w dwóch najważniejszych meczach.

UKS „Volley” przegrał w lidze kadetek jedynie jedno spotkanie.

(informacja UKS „Volley”/GA/MZ)