W Łaziskach odbył się Wieczór Tradycji

W Łaziskach odbył się Wieczór Tradycji
fot. Marcin Zabawa Wspólne kolędowanie, najlepsze życzenia, łamanie się opłatkiem, jasełka – to wszystko miało miejsce podczas drugiego Wieczoru Tradycji Bożonarodzeniowych w Domu Ludowym w Łaziskach.
istotne.pl święto, łaziska, wieczór, tradycja, gokis bolesławiec

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko wróżby wigilijne, to także okres obdarowywania prezentami i mnogości życzeń. „Pokój ludziom dobrej woli” – rzadko się zastanawiamy nad sensem wypowiadanych, utartych formułek. Ale to właśnie dzięki ludziom dobrej woli w niedzielny wieczór, 16 grudnia, odbyło się spotkanie w Domu Ludowym w Łaziskach. Pierwsza edycja Wieczoru Tradycji Bożonarodzeniowych, która odbyła się w ubiegłym roku, pozwoliła sądzić, że istnieje zapotrzebowanie na takie działania, więc organizatorzy postanowili to kontynuować.

fot. Marcin Zabawa

Impreza w pierwszej fazie miała formę warsztatów, i to różnego rodzaju. Przy stolikach pracowały cztery grupy plastyczne, które wykonywały między innymi ozdobne choinki, przestrzenne gwiazdki na okna, piękne złocone gwiazdy z siana, choinki z makaronu, papierowe postacie do szopki bożonarodzeniowej z sianem w środku oraz piękne i bardzo pracochłonne łabędzie z papieru. Na scenie inna grupa, złożona przeważnie z panów, robiła bożonarodzeniową szopkę. Tego wieczoru miała ona spełnić ważne zadanie.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

Na środku sali grupa muzyczna ćwiczyła kolędy, dzieląc się na głosy i szlifując zdolności muzyczne. W kuchni pieczono ciastka i lepiono pierogi. Każdy miał możliwość zmienić grupę, w której pracował. Z tej możliwości najczęściej korzystały dzieci, których wszędzie było pełno. Dorośli, wybrawszy grupę, zostawali w niej raczej do końca.

fot. Marcin Zabawa

Po zrobieniu dekoracji, przećwiczeniu kolęd, ugotowaniu pierogów i upieczeniu ciastek nastąpiła uroczysta chwila. Wszyscy wspólnie posprzątali salę oraz ułożyli stoły i talerze. Uczestnicy Wieczoru Tradycji Bożonarodzeniowych przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Po spróbowaniu potraw i wypieków dzieci z miejscowego Klubu – 4 H zaprezentowały jasełka. nastrój świąteczny udzielił się wszystkim na sali. W takim nastroju uczestnicy imprezy będą czekali na święta Bożego Narodzenia.

(informacja GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie/GA)

Zobacz także

GOKiS w Bolesławcu z/s w Kruszynie