Rozegrano młodzieżowe mistrzostwa w brydżu sportowym

Rozegrano młodzieżowe mistrzostwa w brydżu sportowym
fot. Marcin Zabawa 1 Indywidualne Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w brydżu sportowym rozegrane zostały w I LO w miniony piątek. Zawody zorganizował Bolesławiecki Klub Brydżowy przy ogromnym współudziale dyrekcji I LO w Bolesławcu.
istotne.pl turniej, brydż, jarosław molenda

W mistrzostwach wzięła udział młodzież, która grać w brydża nauczyła się na zajęciach organizowanych przez Bolesławiecki Klub Brydżowy, pod okiem trenerów Sławomira Zimniaka (I LO) i Rolanda Lippika (II LO). W zawodach wystartowali również 2 uczniowie szkół podstawowych: Rafał Molenda (SP nr 1) i Max Brandt (SP nr 4).

W turnieju indywidualnym rozgrywanych jest 11 rund. W każdej rundzie w parze występują inni zawodnicy. Końcowe rezultaty zaskoczyły samych zwycięzców, którzy nie spodziewali się takiego sukcesu.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

 1. Adam Piasecki (I LO)
 2. Krzysztof Makaro (I LO)
 3. Marcin Mirecki (II LO)
 4. Rafał Molenda (SP 1)
 5. Michał Drankiewicz (II LO)
 6. Stefan Łucki (II LO)
 7. Max Brandt (SP 4)
 8. Łukasz Kasprzyk (II LO)
 9. Robert Mróz (I LO)
 10. Ex aequo: Maciej Cierniak (I LO) i Adrian Chojnicki (II LO)
 11. Wojciech Pachnik (I LO)

Sukces odnieśli uczniowie I LO, trenowani przez Sławomira Zimniaka. Bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy turnieju, uczniowie szkół podstawowych, którzy w gronie licealistów zajęli bardzo dobre miejsca, a najmłodszy w stawce Rafał Molenda otarł się o brązowy medal.

fot. BKB

Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami oraz upominkami rzeczowymi. Dla zwycięzców nagrody rzeczowe ufundował prezes Bolesławieckiego Klubu Brydżowego.

Bolesławiecki Klub Brydżowy zaprasza wszystkich chętnych do nauki gry w brydża sportowego. Zajęcia prowadzą: w I LO Sławomir Zimniak – we wtorki i środy od 14:30, w II LO Roland Lippik – w piątki od 13:30.

Jarosław Molenda i zwycięzcy turniejuJarosław Molenda i zwycięzcy turniejufot. BKB

Jednocześnie Zarząd Bolesławieckiego Klubu Brydżowego składa podziękowania Beacie Sulskiej, dyrektorce II LO, oraz Cezaremu Czernatowiczowi, dyrektorowi I LO, za umożliwianie prowadzenia zajęć brydżowych na terenie szkół.

(informacja BKB/GA)