Znamy laureatów konkursu „List”

Koperta
fot. www.sxc.hu Boleslawiec.org przedstawia wyniki konkursu literackiego „List”. Na konkurs nadesłano ponad 300 prac z całej Polski. Był też jeden list z Ukrainy.
istotne.pl 0 konkurs, literatura, list, gokis bolesławiec

Reklama

Ogłoszony przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie konkurs literacki "List" miał ocalać od zapomnienia zanikającą w dobie Internetu sztukę pisania listów, rozwijać wyobraźnię i umiejętności swobodnego wyrażania siebie. Tegoroczna edycja konkursu okazała się wielkim sukcesem. Liczba nadesłanych na adres GOKiS-u prac zaskoczyła samych organizatorów. Nadeszło ponad 300 listów, i to nie tylko z Polski. Jeden z konkursowych tekstów dotarł... aż z Ukrainy.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii od 10 do 12 lat zwyciężyły:

  1. Kinga Kraczkowska z Trzebienia
  2. Beata Cieśla z Brzeźnika
  3. Eunika Legoń z Zakopanego.

Ponadto jury postanowiło wyróżnić Adelę Mędoń z Białego Dunajca i Justynę Orłowską z Dąbrowy.

W kategorii od 13 do 15 lat laureatami zostali:

  1. Natalia Balasa z Chotowej (Publiczne Gimnazjum w Chotowej)
  2. Szymon Józkowicz z Makowa
  3. Paulina Szewczenko z Dąbrowy (Gimnazjum Samorządowe nr 3 w Bolesławcu) ex aequo z Adrianną Piasecką z Bolesławca (Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Bolesławcu).

W kategorii od lat 16 i powyżej nagrody otrzymają:

  1. Krystyna Karwat z Lublina
  2. Stanisława Wojciechowska-Soja z Malborka
  3. Robert Pajura z Gdyni.

Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie Barbarze Pankowskiej z Bolesławca.

Jednocześnie chcielibyśmy, w imieniu organizatorów, zaprosić wszystkich – a zwłaszcza tych, którzy brali udział w konkursie – na uroczystość wręczenia nagród, która odbędzie się 27 listopada (wtorek) w Piwnicy Paryskiej. Uroczystość rozpocznie koncert poezji śpiewanej. Po wręczeniu nagród przewidziany jest pyszny poczęstunek. Początek o 17:00. Wstęp wolny!

Portal Boleslawiec.org jest jedynym patronem internetowym tegorocznej edycji konkursu. Nagrodzone listy i relację z wtorkowej uroczystości opublikujemy na naszych łamach wkrótce.

Reklama