Bolesławianie pozytywnie oceniają monitoring

Bolesławianie pozytywnie oceniają monitoring
fot. www 56% uczestników sondy uważa, że monitoring skutecznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa w mieście. 39% twierdzi, że system jest nieskuteczny, a 5% nie ma na ten temat zdania.
istotne.pl monitoring, sonda, sm bolesławiec

Serwis IstotneInformacje.pl przeprowadził sondaż, w którym poprosił Czytelników o ocenę monitoringu. W sondzie oddano 608 głosów. 56% głosujących stwierdziło, że monitoring skutecznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa w mieście. 39% uznało, że jest nieskuteczny, a 5% uczestników sondy nie miało na ten temat zdania.

Kamery monitorujące rozmieszczone zostały na podstawie mapy czarnych punktów w mieście, sporządzonej przez policję. Strażnicy miejscy obserwują m.in. bolesławiecki rynek, place Piłsudskiego i Popiełuszki, osiedle Kwiatowe czy skrzyżowanie ulic Cieszkowskiego i Staszica. Kamery pracują całą dobę, siedem dni w tygodniu. Centrum obsługi znajduje się w komendzie straży miejskiej przy ul. Mikołaja Brody.

Miesięcznie gmina miejska przeznacza na obsługę monitoringu 7-8 tys. zł. Dzięki systemowi udało się zatrzymać kilku sprawców pobić, a także spowodować, że ze skrzyżowania ulic Cieszkowskiego i Staszica zniknęli myjący szyby.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głosy w sondzie na temat skuteczności monitoringu. Jednocześnie zapraszamy do głosowania w nowej sondzie, w której zapytaliśmy "Czy należy zlikwidować BOK i dofinansowywać konkretne projekty realizowane przez niezależne osoby?".

(informacja ii)