Pracowity tydzień miała policja

Pracowity tydzień miała policja
fot. B.org Okradzione sklepy i garaż, dwie kolizje drogowe a także zatrzymanie dwóch pijanych kierowców to niektóre ze zdarzeń odnotowane przez bolesławiecką policję w ciągu czterech, ostatnich dni.
istotne.pl alkohol, kierowca, policja

W nocy z środy na czwartek w Bolesławcu przy ulicy Gałczyńskiego okradziono garaż. Zniknęły między innymi wiertarki, szlifierka oraz odkurzacz. Straty właściciela garażu oszacowano na 1 240 zł. Tej samej nocy w Świętoszowie włamano się do sklepu spożywczego ABC. Łupem złodziei padły papierosy, alkohol i inne artykuły spożywcze na kwotę 4 000 zł. Kolejnej nocy złodzieje okradli sklep ABC w Osiecznicy. Tu również zniknęły między innymi alkohol i papierosy. Straty wyniosły też 4 000 zł.

W czwartek w Bolesławcu i okolicach miały miejsce dwie kolizje drogowe. Około godziny 16:00 na ulicy Jeleniogórskiej kierowca samochodu Iveco najechał na tył Peugeota i zepchnął go na przeciwny pas ruchu. Tam doszło do kolejnej kolizji Peugeota z Oplem Vectra. Kierowcę Iveco za spowodowanie kolizji ukarano mandatem. Również mandatem ukarano kobietę, która w sobotę w Otoku kierując Fordem zjechała z drogi i uderzyła w słup energetyczny. Tego samego dnia w Bolesławcu na ulicy Staszica policjanci zatrzymali pijanego kierowcę. 55-latek kierował Seatem Ibiza mając 2,8 promila alkoholu. W niedzielę na tej samej ulicy kierowca Toyoty cofając uderzył w budynek. Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia. Jak się okazało 45-latek był także pijany. Miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.